سرلشکر موسوی: شهید صیاد شیرازی الگوی فرماندهان ارتشی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
سرلشکر موسوی: شهید صیاد شیرازی الگوی فرماندهان ارتشی است
فرمانده کل ارتش گفت : در حال حاضر فرماندهان ما در ارتش کسانی هستند که یا مستقیم در کلاس های درس و فرماندهی شهید صیاد حضور داشته اند و یا این که الگوی فرماندهی آنها شهید "صیاد شیرازی" است.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی در مراسم "هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت" همراه با انتشار تقریظ مقام معظم رهبری "در کمین گل سرخ" سخن می گفت، بیان کرد: کتاب "در کمین گل سرخ" ترجمه شده است، تا آن جا که اطلاع دارم این کتاب در ۳۰ کشور دنیا علاقه مند دارد.
وی ادامه داد: هنگامی که تاریخ را مطالعه می کنیم، در می یابیم که شخصیت هایی حضور داشته اند که نه تنها در زمان حیات شأن، بلکه بعد از آن نیز تأثیرگذار بوده اند. شهید صیاد شیرازی یکی از شخصیت های انگشت شمار است که پس از شهادتش همچنان بر نسل های آینده اثر دارد. شهید صیاد شیرازی یکی از شخصیت های برجسته و از جهاتی ممتاز نسبت به دیگران است. لقمه حلال، شیر پاک، تربیت صحیح، تأثیرات محیطی و تلاش شخصی بخشی از عواملی هستند که در شکل گیری شخصیت شهید صیاد شیرازی تأثیر داشته است.
فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از صحبت های خود، خاطرنشان کرد: در شکل گیری شخصیت شهید صیاد شیرازی خلوص در بندگی خدا عامل اصلی رسیدن به جایگاه رفیع برای او بوده است چرا که این خلوص عزت، شجاعت، وظیفه شناسی، زمان شناسی و دشمن شناسی را برایش رقم زده است. همچنین قدرت و توان اقدام به موقع از دیگر برکات خلوص در بندگی خدا است.
سرلشکر موسوی با اشاره به این که اکنون ۲۰ سال از لحظه شهادت ایشان می گذرد، گفت : ذکر و یاد شهید صیاد شیرازی همواره انگیزه بخش بوده است. توجه به زندگی ایشان ما را به اهداف خدایی و درست هدایت می کند. ماجرای سیل اخیر پیش آمده در کشور یکی از عواملی بود که یگان های ارتشی از صیاد شیرازی الگو گرفتند. یگان های ما در بسیاری از مناطق جزو نفرات اولی بودند که حضور داشتند و به سیل زدگان کمک ...

[ مشاهده متن کامل سرلشکر موسوی: شهید صیاد شیرازی الگوی فرماندهان ارتشی است ایسنا ]