مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار و ۴۳۰ نفر امسال در قالب ماده۲۸ و دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش این استان می شوند.
به گزارش خبرنگار ایلنا حمیدرضا رخشانی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه کمبود معلم از مشکلات اصلی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان است، اظهارداشت: سه هزار و ۸۲۶ نفر امسال از طریق آزمون استخدامی و یکهزار و ۶۰۴ نفر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب نظام تعلیم و تربیت استان می شوند.
وی ادامه داد: در ۲ سال اخیر با پیگیری های انجام شده ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شده و می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره اهمیت شبکه «شاد» در دوران کرونایی گفت: هم اینک اطلاعات ۸۵ درصد مدارس و حدود ۹۰ درصد دانش آموزان استان وارد این شبکه شده است.
وی بیان کرد: با وجود همه نگرانی ها در زمینه شیوع ویروس کرونا این اداره کل به منظور بهره گیری دانش آموزان سیستان و بلوچستان از محیط سالم و مناسب آموزشی، تدابیر لازم را با مدنظر قرار دادن تمام دستورالعمل های ابلاغی برای جلوگیری از انتقال بیماری اندیشیده است.
رخشانی ادامه داد: همچنین از آنجایی که ۷۱ درصد مدارس سیستان و بلوچستان یعنی افزون بر چهار هزار مدرسه در مناطق روستایی قرار دارند و از تعداد کم دانش آموز برخوردارند آموزش های حضوری مورد تاکید است.
وی اظهارداشت: به منظور برخورداری از فضای آموزشی مناسب از اسفند سال گذشته در سه مرحله ۹ میلیارد تومان در حوزه سرانه بهداشتی مدارس استان واریز شده که سرانه هر دانش آموز ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با وجود افزایش سرانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار