برگزاری ۲ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه های اردبیل

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴

به گزارش خبرنگار مهر ، پروانه رضاقلیزاده پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از دو هزار برنامه فرهنگی در سطح کتابخانه های عمومی استان اردبیل و در تمامی شهرها و روستاها تدارک دیده شده است.
به گفته وی برگزاری جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی در دهه کرامت از جمله شاخص ترین برنامه های اجرا شده نهاد کتابخانه های عمومی استان با مشارکت مناسب عموم شهروندان بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل یادآور شد: باید از هر فرصتی برای قرار دادن کتاب در سبد مصرفی خانواده های اردبیلی و افزایش میل به مطالعه در بین اقشار مختلف استفاده کرد.
رضاقلیزاده در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان پرداخت و افزود: در سطح استان اردبیل از ۷۹ باب کتابخانه برخوردار هستیم که ۱۶ مورد آن به صورت مشارکتی احداث شده و ۶۳ باب نیز به صورت نهادی اداره می شود.
تجهیز کتابخانه های عمومی اردبیل
وی تصریح کرد: تعداد کل کتاب های موجود در کتابخانه های استان بیش از ۹۰۰ هزار نسخه بوده و ۵۹ هزار نفر نیز عضو نهاد کتابخانه های استان هستند.
رضاقلیزاده به اعضای کتابخانه های استان نیز اشاره کرد و افزود: هزار و ۹۲۲ نفر در بخش خردسالان، ۹ هزار و ۴۹۱ نفر در بخش کودک و هفت هزار و ۲۲۶ نفر در بخش نوجوان در کتابخانه های استان عضو هستند.
وی تأکید کرد: در کتابخانه های استان بخش مستقلی به نام بخش کودک وجود داشته تا برنامه های راهبردی در آشناسازی و مأنوس کردن کودکان با مطالعه از همان سنین ابتدایی اجرایی شود.
به گفته وی از این تعداد ۵۴ هزار و ۷۸۸ نفر در سنین مختلف به عضویت کتابخانه های نهادی درآمده و ۶ هزار و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار