افزایش اساتید خارجی در ایران

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱
افزایش اساتید خارجی در ایران

اعتمادآنلاین| عطاءلله کوهیان معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی در خصوص میزان حضور دانشجویان و اساتید خارجی در کشور با توجه به شرایط اقتصادی فعلی گفت: نگاه اساتید و دانشگاهیان به این مقوله کاملا علمی است و این نوع مشکلات تاثیر چندانی بر تعاملات بین المللی ندارد.
وی ادامه داد: در همین سال جاری با وجود یکسری محدودیت هایی که در کشور شاهد هستیم، تعداد اساتید خارجی که به ایران آمدند نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، همین امر نشان از علاقه آنها است البته که باید همینطور هم باشد، زیرا آنها پتانسیل های بالای علمی ما را دیدند و به همکاری و حضور در ایران تمایل دارند.
کوهیان در خصوص اینکه بحث مشکلات ارزی و اقتصادی یک مسئله درونی است، گفت: درست است که تا حدودی محدودیت هایی در این خصوص به وجود آمده، ولی با وجود تغییراتی که در بحث ارز پیش آمد، رایزنی ها و هماهنگی هایی صورت می گیرد که انشالله این مشکل هم برطرف می شود. من به عنوان کسی که در حال حاضر به آمار و ارقام دسترسی دارم و میزان تعاملات را می بینم، باید بگویم که تعداد رفت و آمدهای اساتید و دانشجویان روند صعودی داشته است.
معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت فعلی کشور پیش بینی شما از وضعیت تعاملات علمی بین المللی ایران در آینده چه خواهد بود؟ گفت: احساس من این است که تعاملات باید بهتر شود، برای اینکه آنها به این ارتباط خیلی علاقه مند هستند. به عنوان مثال از اتریش به اینجا آمده اند و برای پروژه های مشترک، مبلغ یکصد هزار یورو در نظر گرفته اند و ما نیز یکصد هزار یورو هزینه کردیم.
وی افزود: همچنین کشور آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر ...

[ مشاهده متن کامل افزایش اساتید خارجی در ایران اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین