برخی از مخالفان برجام که اتفاقا در مجلس نیز حضور دارند، می خواهند در کنار اهداف تبلیغاتی خودشان، همان روند تخریبی علیه دولت را ادامه بدهند و بگویند دلواپسی ما از سیاست خارجه دولت بی جا نبوده و ترور شهید فخری زاده یکی از نتایج همین اقدامات است که البته این موضوعات هیچ ارتباطی با هم ندارند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک کارشناس امور بین الملل، گفت: برخی از مخالفان برجام که اتفاقا در مجلس نیز حضور دارند، می خواهند در کنار اهداف تبلیغاتی خودشان، همان روند تخریبی علیه دولت را ادامه بدهند و بگویند دلواپسی ما از سیاست خارجه دولت بی جا نبوده و ترور شهید فخری زاده یکی از نتایج همین اقدامات است که البته این موضوعات هیچ ارتباطی با هم ندارند.
علی بیگدلی در گفت وگو با «انتخاب» با اشاره به مصوبه اخیر مجلس برای خروج از پروتکل الحاقی در واکنش به ترور شهید فخری زاده، گفت: این اقدام مجلس به هیچ عنوان نمی تواند به نفع مصالح و منافع کشور باشد. من فکر می کنم که این اقدام مجلس بیشتر یک اقدام عاطفی بود که به ظن خودشان بتوانند جامعه را آرام کنند وگرنه اصلا اقدام درستی و متناسبی با اتفاق تروریستی اخیر نبود. مضاف براینکه اساسا این مباحث و مسائل در حوزه اختیارات مجلس نیست که راسا درباره سیاست خارجه تصمیم گیری کند و باید درباره این مسائل شورای عالی امنیت ملی و رهبری تصمیم گیری کرده و نظرنهایی را بدهند.
این کارشناس سیاست خارجی با بیان اینکه راهی که مجلسی ها شروع کرده اند عاقبت کارش کره شمالی خواهد بود، تصریح کرد: اگر فرض کنیم که اقدامات مجلس عملیاتی شود و در ادامه ایران از NPT و برجام و پروتکل الحاقی خارج شود، ما نهایتا مورد توجه شورای عالی امنیت قرار می گیریم و آنان برای حل این مساله قطعا به ایران تذکراتی خواهند داد که اگر مورد توجه قرار نگیرد، ما در منشور و ذیل قطعنامه ها قرار گرفته و در نهایت مشمول تحریم همه کشورها خواهیم بود. این یعنی آنکه بهانه ها و مسیرها برای جنگ افروزی دشمنان علیه ایران هموار خواهد شد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار