شهرداری ها مصالح ساختمانی طرح ها را از واحدهای استان بوشهر تامین کنند

وزارت کشور شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۸
استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به رونق تولید و حمایت از تولید کنندگان گفت: در راستای رونق تولید شهرداری های استان بوشهر مصالح پروژه های عمران شهری خود را از واحدهای تولیدی داخل استان تامین و از واردات از دیگر استان ها جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالکریم گراوند در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با تاکید بر توجه به رونق تولید و حمایت از تولید کنندگان اظهار داشت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقتصاد و تولید به موضوع استقلال خواهی و عزت مندی در جوامع تبدیل شده و هدف گذاری دشمن خدشه دار کردن اقتصاد و تولید است.
وی، تعطیلی یک واحد تولیدی را دردآور دانست و تصریح کرد: فرایند نظام اداری در حل مشکلات واحدهای تولیدی باید تسریع یابد چراکه اکنون دورانی است که تولید و اقتصاد در جامعه باید جهش یابد.
استاندار بوشهر با تاکید بر هم افزایی دستگاه های اجرایی و بانک ها در حل مشکلات واحدهای تولیدی گفت: بانک ها برای شتاب بخشی و توسعه فعالیت های اقتصادی باید ریسک پذیری آنها افزایش یابد.
گراوند، طلایی ترین دوران برای رونق اقتصادی را شرایط کنونی دانست و تاکید کرد: اکنون که تولیدکنندگان زیر فشار دشمن قرار دارند باید از این فرصت در احیاء توانمندی ها و ظرفیت های تولیدی استفاده کرد.
وی، با تاکید بر تعیین تکلیف واحدهای راکد افزود: واحدهای تولیدی راکد که قابل احیاء هستند باید راهکارهای لازم برای این مهم ارائه شود و واحدهای که احیاء پذیر نیستند لازم است با تغییر کاربری راهکارهای مورد نظر اعمال شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر متوقف شدن اجرائیات بانک ها علیه واحدهای تولیدی و صنعتی تصریح کرد: واحدهای تولیدی که توسط بانک ها تملک شده باید به چرخه اقتصادی و تولیدی برگردد و بانک ها نباید علیه واحدهای تولیدی اجرائیات صادر کنند.
گراوند، تعیین تکلیف واحدهای بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی ...

سرخط اخبار