چشمه صلح، اکراد را زیر آتش گرفت/بازی به نفع کدام بازیگر است؟

خبر آنلاین چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۶
عملیات چشمه صلح بعد از ظهر امرز آغاز شد، حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه تحولات منطقه را وارد فاز تازه ای خواهد کرد، اما به نفع کدام بازیگر؟

زهره نوروزپور: رجب طیب اردوغان بالاخره بعد از یک سال خط و نشان کشیدن امروز فرمان حمله نظامی به شمال شرق سوریه را توئیتری اعلام کرد!
اردوغان نام این حمله را چشمه صلح گذاشته است. به زعم او چشمه صلح به معنای اشغالگری محل زندگی کردها و ساکنین شمال شرق سوریه نیست، اردوغان معتقد است در راستای صلح و ثبات منطقه به آنها حمله کرده است! اما دمشق روی دیگر سکه را می بیند، دولت اسد اعلام کرد که ترکیه رسما خاک سوریه را می خواهد اشغال کند.
کردهای سوری که تا پیش از امدن ترامپ به کاخ سفید از حمایت آمریکایی ها بهرمند بودند در روزهای اخیر خنجر سمی را از پشت خوردند و خودشان ماندند و خودشان! شاید هم ترامپ در گفتگوهای خود با اردوغان و پوتین به این نتیجه مسجل رسیده که هرگز نمی خواهد در این جنگ شرکت کند. او از دو روز گذشته بیش از 5 توئیت درباره تصمیم خود درباره قطع حمایت از کردهای سوری روانه فضای مجازی کرده است. در هرکدام از آنها، از مواضع خود دفاع کرده است و در نهایت گفته:طرف های درگیر در سوریه درجهنم خودشان بمانند! آنجا جای ما نیست!
اردوغان در 20 ژانویه 2018 به بهانه مبارزه با پ.ک.ک و داعش به عفرین در استان حلب با نام عملیات شاخه زیتون حمله کرد. پس از آن مرحله دوم این حمله نیز امروز با عنوان چشمه صلح آغاز شد.
ترکیه در حالی مبارزه با تروریسم را بهانه عملیات نظامی خود کرده است که ارتش آزاد سوریه بخش اصلی ارتش او را تشکیل داده است.
تحولات منطقه به نفع کدام بازیگر پیش می رود؟
حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه در بدترین وقت(برای متحدان آمریکا) یا بهترین وقت(برای اردوغان) آغاز شد. در شرایطی که هر گوشه ای از دنیا درگیر مسائل خود است اردوغان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار