حداقل 5 زن، سفیر فرانسه در ساحل عاج را به سوءرفتارهای جنسیتی متهم کرده اند.

عصر ایران: فرانسه سفیر خود در ساحل عاج را به دنبال طرح اتهام "آزار جنسی و رفتار نامناسب جنسیتی" فراخواند.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت که این سفیر در چارچوب تحقیق اداری درباره ادعای آزار جنسی زنان، فرآخوانده شد.
براساس گزارش سایت خبری فرانسوی "مدی پارت" حداقل 5 زن، آقای سفیر یعنی "گیلس هوبرسون" (Gilles Huberson) را به سوءرفتار جنسی علیه خود از جمله گفته ها و حرکت های جنسی" متهم کرده اند.
هوبرسون از سپتامبر سال 2017 در دفتر سفارت فرانسه در شهر "آبیجان" پایتخت ساحل عاج مشغول به کار است.
رادیو بین المللی فرانسه هم گفته این سفیر به هنگام ماموریت در مالی و ساحل عاج به "رفتارهای تحقیرآمیز و جنسی با همکاران زن ودر بعضی موارد تا حد لمس کردن آنها" متهم شده است.
"گیلس هوبرسون" (Gilles Huberson) سفیر فرانسه در ساحل عاج در سمت چپ تصویر در کنار "کریستوفر کاستانر" وزیر کشور فرانسه در پس از ملاقات سال 2019 با رئییس جمهور ساحل عاج در "آبیجان" پایتخت این کشور/ عکس: خبرگزاری فرانسه
فراخوان این دیپلمات در حالی صورت می گیرد که ساحل عاج در تاریخ 31 اکتبر (10 آبان) انتخابات ریاست جمهوری برگزار می کند و "آلسان واترا" رئیس جمهوری کنونی این کشور خود را برای پیروزی در سومین دور انتخابات کاندیدا کرده است.
نامزدی واتارا برای سومین دور انتخابات ریاست جمهوری جنجال برانگیز شده و ترس از بروز خشونت ها را افزایش داده است.
اعتراضات ماه گذشته علیه کاندیداتوری واتارا در سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری 15 کشته بر جای گذاشت و منجر به برگزاری چندین تظاهرات در این کشور شد.
یک منبع آگاه در این باره گفت: فراخوان سفیر ماهیت "سیاسی" ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار