بازسازی ۲ تا ۳ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده لرستان

شبستان دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
گونجی با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن قزوین در مناطق سیل زده لرستان گفت: ۲ تا ۳ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده لرستان توسط بنیاد مسکن استان قزوین بازسازی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، «علی اصغر گونجی» در نشست خبری که امروز (دوشنبه 26 فروردین) در سالن جلسات بنیاد مسکن قزوین برگزار شد، بیان کرد: مأموریت بنیاد مسکن اجرای طرح هادی در روستاها، سنددار کردن واحدهای مسکن روستایی، ارائه خدمات صدور پروانه، بهسازی مسکن روستایی، ارائه صدور پروانه و غیره است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلمی استان قزوین ادامه داد: در بحث طرح هادی از مجموع 843 روستا برای 386 روستا تاکنون طرح هادی تهیه شده که طرح هادی 65 روستا خاتمه یافته و مابقی هم نیمه کاره است.
وی عنوان کرد: در بحث صدور سند روستایی هم حدود 56 هزار و 500 فقره سند روستایی صادر شده است و 6 هزار و 100 جلد سند شهری هم در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر صادر شده که در مجموع 62 هزار و 600 سند روستایی صادر شده است.
گونجی اعلام کرد: یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن در بحث ارائه خدمات فنی و مهندسی است که بیش از 55 هزار فقره خدمت در این حوزه ارائه شده است.
وی با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در زلزله کرمانشاه اعلام کرد: در خصوص بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده، 209 روستا زیرپوشش بنیاد مسکن استان بود که تعداد 3 هزار و 977 واحد مسکونی احداث و 11 هزار واحد مسکونی هم تعمیر شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در سیل اخیر اظهار کرد: با توجه به وقوع سیل در لرستان، از 12 فروردین ماه در این منطقه مستقر شدیم و اقدامات در 2 شهر و 450 روستا توسط بنیاد مسکن استان قزوین انجام می شود که این اقدامات شامل احداث واحدهای نو و همچنین تعمیر و بازسازی واحدها است که 2 تا 3 هزار واحد در مناطق سیل زده بازسازی می ...