جام ملت ها قتلگاه مربیان؛ از کارلوس کی روش تا زاکه رونی

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۲

کمتر از دو هفته از قهرمانی رویایی قطر در جام ملت های 2019 آسیا می گذرد اما در همین روزهای کوتاه سرنوشتی متفاوت برای مردان شماره یک نیمکت رهبری 24 کشور حاضر در جام هفدهم رقم خورده است.
به گزارش ایلنا، بعد از این مدت می توان گفت از میان تمام چهره های سرشناس حاضر روی نیمکت مربیگری در جام هفدهم ملت های آسیا تاکنون تنها کارلوس کی روش پرتغالی بود که با اتمام قراردادش در ایران عاقبت به خیر شد تا هدایت کلمبیا در آمریکای جنوبی را برعهده بگیرد. سایر چهره های سرشناس که در این جام حضور داشتند یا خانه نشین شدند یا بازنشسته تا حضور در امارات برای آنها چندان خوش یمن نبوده باشد. کنار رفتن نیمی از 24 مربی حاضر در جام به دلیل اخراج و عدم تمدید قرارداد می تواند واقعیت های بسیاری را علنی کند، اتفاقی که ثابت می کند تیم ها برای مقدماتی جام جهانی پیش رو همگی با استراتژی های متفاوت راهی مسابقات خواهند شد.
 کارلوس کی روش (ایران)
بعد از هشت سال حضور روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران، پرونده حضور او در کشورمان بسته شد تا کارلوس کی روش سر از آمریکای جنوبی در آورد. او به کلمبیایی رفت که زمزمه های پیوستنش به آن از مدت ها پیش شنیده می شد. گرچه کی روش موفق نشد طلسم 43 سال قهرمان نشدن ایران در آسیا را بشکند اما کلمبیایی ها امیدوارند که با او در کوپا آمریکا 2019 بدرخشند.
 آلبرتو زاکه رونی (امارات)
روباه پیر ایتالیایی ها با حیله های خود تنها توانست میزبان جام ملت ها را به نیمه نهایی برساند. شکست برابر قطر در سیاسی ترین نیمه نهایی تاریخ جام ملت ها برای زاکه رونی گرانقیمت در حاشیه خلیج فارس پایانی تلخ را رقم زد تا او بلافاصله در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی ...

[ مشاهده متن کامل جام ملت ها قتلگاه مربیان؛ از کارلوس کی روش تا زاکه رونی ایلنا ]

آخرین اخبار ایلنا