مردم حسین آباد هر چه سریع تر باید در تخلیه واحدهای تخریبی اقدام کنند

شبستان دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴
آشناگر،برتخلیه هر چه سریع تر واحدهای تخریبی مردم کالپوش تاکید کردوگفت: مسئولیت مستقیم تخلیه واحدهای مسکونی بر عهده بنیاد مسکن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان ،«علیرضا آشناگر» در نشست ستاد مدیریت بحران استانداری سمنان با موضوع رانش زمین در کالپوش میامی، با بیان اینکه هر جایی که جان مردم در خطر باشد باید به سرعت وارد عمل شد گفت: مردم حسین آباد کالپوش هر چه سریع تر باید در تخلیه واحدهای تخریبی اقدام کنند و مسئولان مرتبط سهل انگاری نکنند.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه برخی از اهالی حسین آباد علاقمند به اسکان در مناطق امن داخل روستاهستند اظهارداشت:باید چادرهای امدادی توسط هلال احمر در اختیار آن ها قرار گیرد.
وی با تاکید بر منازل مسکونی تخریبی با هر ساز و کار لازم، ادامه داد: مبنای کار مسئولان مدیریت بحران ، بر تخلیه کامل منازل در خطر ریزش در روستای حسین آباد کالپوش است.
آشناگر با بیان اینکه باید تلاش شود تا هر چه سریع تر راه دسترسی روستاهای کالپوش کامل شود،افزود: از اوایل اردیبهشت باید اقدامات اجرایی ساخت و ساز واحدهای مسکونی باید شروع شود لذا نقص فنی تجهیزات خدمات رسانی موجود در دستگاه ها و ارگان های دولتی باید هر چه سریع تر برطرف شود.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه اگر تجهیزات معیوبی در دستگاهی وجود داشته باشد و در مواقع مورد نیاز، به دلیل خرابی نتواند به مردم خدمات ارائه کرد ادامه داد:بدون تردید مدیر دستگاه بازخواست خواهد شد لذا باید گفت اگر درخواستی از سوی ستاد بحران ارسال شد، هیچ مدیری حق توجیه نداشته و باید بلافاصله امکانات خود را در اختیار مدیریت بحران قرار دهد.
وی خطاب به فرمانداران که بانک اطلاعاتی شهرستان ها را به روز کرده و برنامه ی خود را برای ورود به بحران های احتمالی ارائه کنند اذعان داشت: هر کس مسئولیت می ...