پیشبازی سپیدرود – استقلال/ آخرین شانس ارتش سرخ گیلان در پایتخت

بسیج نیوز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹
گام آخر است، لب پرتگاه، نفسی تا سقوط، به قول ترانه آن خواننده معروف، حکم سپیدرود به «یک اعدامی که امیدش به دنیا نیست، ولی دنیا برایش جذابیت دارد» می ماند؛ کورسویی از امید، حتی خیال بافانه.

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، گام آخر است، لب پرتگاه، نفسی تا سقوط، به قول ترانه آن خواننده معروف، حکم سپیدرود به «یک اعدامی که امیدش به دنیا نیست، ولی دنیا برایش جذابیت دارد» می ماند؛ کورسویی از امید، حتی خیال بافانه.
اما این ذات فوتبال است، نه تقدیر است و نه اجبار، مثل امتحان آخر سال، اگر برای ۱۵ بخوانی ۱۲ می گیری! هرچقدر پول بدهی، همان قدر آش می خوری!
برای سپیدرود اگر از فرازوفرود فصلی که گذشت، دردهایش را، دوستان و دشمنانش را، داشته ها و نداشته هایش را درست شناخته باشد، این سقوط احتمالی، پایان راه نیست؛ با چشمی بازتر و تجربه ای محکم تر، بازخواهد گشت! سپیدرود باید بفهمد که این سال ها برای ۱۰ خواند و مردود شد، همیشه جا برای تک ماده نیست، سپیدرود باید بداند که اگر می خواهد به لیگ برتر برگردد یا بماند، باید برای ۲۰ بخواند؛ این دستاورد کمی نیست.
این روزها آن قدر فوتبال عجیب دیده ایم که دیگر هیچ کس اراده ی پیش بینی نداشته باشد، جذابیت فوتبال و محبوبیت آن نیز از همین نشئت می گیرد که نمی توان با اطمینان گفت پرسپولیس قهرمان است، فلان تیم آسیایی می شود یا سپیدرود سقوط می کند! هرچند قیاس فوتبال های بی نظیر لیورپول - بارسا یا تاتنهام - آژاکس با فوتبال خودمان قیاسی مع الفارق باشد، اما باز فوتبال است و فوتبال است و فوتبال!
سپیدرود در هفته آخر باید در آزادی به مصاف استقلالی برود که برای سهمیه می جنگد و از این بازی سخت فقط برد می خواهد و علاوه بر آن باید چشمش به بازی نفت مسجدسلیمان و ذوب آهن باشد تا مسجدسلیمانی ها برنده نباشند، شاید در نگاه اول سخت باشد و غیرممکن اما این روزها غیرممکن ها از ممکن ها قریب الوقوع تر هستند.
سپیدرودی ...