راه آهن اردبیل - پارس آباد از مشگین شهر می گذرد

ایرنا شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با بیان اینکه امتداد راه آهن اردبیل به پارس آباد و اتصال آن به خط ریلی جمهوری آذربایجان موجب رونق اقتصادی استان می شود، گفت: شهرستان مشگین شهر در مسیر این خط راه آهن قرار داشته و تحت پوشش ریلی قرار خواهد گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، اکبر بهنامجو در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر این تلاش دولت گسترش و توسعه شبکه راه در استان از جمله شهرستان مشگین شهر می باشد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص چهاربانده کردن جاده مشگین شهر گفت: چهارخطه کردن مسیر مشگین شهر تا بعد از کارخانه کامیون سازی در حال اجرا بوده و تا یک ماه آینده تکمیل می شود.
بهنامجو که بمناسبت گرامیداشت هفته دولت به مشگین شهر سفر کرده بود، بیان کرد: پروژه آبرسانی به روستاهای مشگین شهر نیز از جمله اقداماتی است که در اولویت کاری دولت در استان قرار گرفته است.
وی اجرای سد سبلان و سد احمدبیگلو در مشگین شهر را در همین راستا دانست و افزود: سد احمدبیگلو روزهای پایانی اجرا را طی کرده و سد سبلان نیز در حال اجرا است.
به گفته وی ، سد احمدبیگلو سرمایه گذاری بزرگی است که موجب رونق کشاورزی منطقه خواهد شد.
استاندار اردبیل بر عزم دولت در حمایت از سرمایه گذاران طرح های گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و اضافه کرد: با توسعه گردشگری در این شهرستان و توسعه ورزش ها و مکان های گردشگری ویژه زمستان این منطقه در فصل زمستان نیز از رونق اقتصادی بهره مند خواهد شد.
او بیان کرد: یکی از اقدامات انجام شده برای توسعه گردشگری در زمستان استقرار پزشک آبدرمانی در این شهرستان است و پزشکانی از مشگین شهر جهت طی دوره های آموزشی به ترکیه اعزام خواهند شد.
۶۰۱۶

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار