داشتن رزومه قوی، آشنایی با فرهنگ ایران و حاشیه ساز نبودن

روزنامه ایران سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴

محمد محمدی سدهی
خبرنگار
همه چیز از صفحه اینستاگرام مدیرعامل سابق باشگاه استقلال خوزستان شروع شد. امیر سلطانی که مشاور اقتصادی باشگاه استوک سیتی است با انتشار عکسی از یورگن کلینزمن در استوری خود نوشت: «کمی قدیمی اما هنوز طلا... به ایران خوش آمدی مربی.» همین کافی بود تا بلافاصله نام سرمربی سابق تیم های ملی آلمان و امریکا، به عنوان گزینه نهایی جانشینی کی روش به رسانه ها و البته فضای مجازی راه یابد. از سویی به فرصت نهایی اعلام شده از سوی مهدی تاج که اواسط اردیبهشت است، نزدیک تر می شویم و به نظر می رسد توافق با گزینه فدراسیون فوتبال مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.
محمود اسلامیان در گفت وگو با خبرنگار «ایران» درخصوص مطرح شدن نام یورگن کلینزمن از سوی رسانه ها گفت: «من در مورد مذاکره فدراسیون با کلینزمن چیزی نشنیده ام. انتخاب سرمربی تیم ملی مسئولیت رئیس فدراسیون فوتبال است و مهدی تاج زمانی که کی روش از تیم ملی رفت یکی از وظایف مهمش انتخاب سرمربی است. نام کلینزمن توسط یک مدیرعامل سابق مطرح شد و ممکن است که فدراسیون مذاکراتی با برخی اسامی اعلام شده داشته باشد اما این دلیلی ندارد که نام هایی مطرح شود و فضای جامعه را ملتهب کند.»
این عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: «موضوع مهم این است که فدراسیون بشدت بحث انتخاب سرمربی تیم ملی را پیگیری می کند تا مربی ای بیاید و بتواند موفقیت های کی روش را ادامه دهد. در دیدار حسن روحانی، رئیس جمهوری با وزیر ورزش به موضوع سرمربی تیم ملی اشاره شد و این نشان می دهد که مسئولان عالی رتبه کشور هم نسبت به این موضوع حساسیت دارند و پیگیر انتخاب سرمربی تیم ملی هستند. فدراسیون فوتبال مسئول مذاکره ...