جاودانگی یک اسنایپر

آی اسپورت چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۴

آی اسپورت - ما دلباخته فوتبال ایتالیا بودیم، افعی ها تنها تیمی بودند که تا حدودی از کالچوپولی در امان ماندند و پس از یک دوره قهرمانی با مانچینی به گام بعدی اهداف موراتی رسیده بودند؛ قهرمانی در اروپا. مورینیو با سابقه موفقیت خیره کننده در پورتو و فتح لیگ قهرمانان به اینتر آمد و حالا زمان رسیدن بازیکنان تاثیرگذار بود. اتوئو در یک معاوضه زیرکانه به اینتر آمد و زلاتان تنها چیزی بود که به بارسلونا رسید. وسلی اسنایدر و میلیتو هم از راه رسیدند و کم کم یک تیم و یک هیولای مخوف متولد شد.
رئال مادرید خیال کرد فروش اسنایدر یک دستاورد است و احتمالا آنجا هیچکس هسته اتم توی قلب او را ندیده بود. حالا کوروانورد تمام قد پشت این مجموعه است و جوزپه مه آتزا هر روز جلوه های زیباتری از فوتبال را می بیند. اسنایدر آنقدر پاس ها را دقیق می فرستد که میلیتو چاره ای جز گلزنی ندارد. قهرمانی اروپا و کسب سه گانه اینتر را به تنها تیمی تبدیل کرد که این عنوان را به دست می آورد و این چیزها بدون اسنایدر ممکن نبود. "جاودانگی" یک کلمه معمولی نیست و "اسنایپر" تکه ای از پازل اینتر جاودانه بود.
جام جهانی دو هزار و ده برای او بدل به یک رویداد بی نظیر شد. تیرانداز بی رحم هلندی، ضربات ایستگاهی و پاس ها را جایی می فرستاد که باید. او حتی در یک چهارم نهایی برابر برزیل، برای اولین بار در دوران فوتبالش با سر گلزنی کرد. تقریبا هیچکس شک نداشت که او بهترین و آماده ترین فوتبالیست آن دوره است و در بیشتر بازی ها، بهترین بازیکن زمین می شد. توپ طلا اما در بهت و ناباوری به مسی رسید و خنده دار اینکه در همان سال دیگو میلیتو اصلا جزو ده نفر نهایی برترین بازیکنان جهان نبود.
استارت ...

سرخط اخبار