میزان صادرات از استان گیلان ۲۰ درصد کاهش یافت

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: صادرات گیلان در پنج ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، فرهاد دلق پوش امروز در نشست کارگروه رفع موانع تولید، صادرات 154 میلیون و 32 هزار و 318 دلاری گیلان در پنج ماهه نخست امسال را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: صادرات گیلان در پنج ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 20 درصد کاهش پیدا کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اشتغال 342 هزار نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت این استان خبر داد و عنوان کرد: علاوه بر این ها حدود 258 هزار نفر در بخش تجارت، هزار و 900 نفر در بخش معدن و 82 هزار نفر در بخش صنعت گیلان فعال هستند که آمارهای یاد شده از اهمیت این حوزه ها حکایت دارد.
دلق پوش مجموع اشتغال کل کشور در بخش صنعت، معدن و تجارت را 9 میلیون و 195 هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: در حال حاضر 2 هزار و 948 واحد صنعتی با اشتغالزایی 82 هزار نفر در گیلان وجود دارد از سوی دیگر این استان در بحث تعداد واحدهای صنعتی موجود در آن به نسبت کل کشور در رتبه 9 قرار دارد.
انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از ممنوعیت صادرات چای
جهانگیری: قرار نیست برنج های وارداتی در فصل برداشت برنج در بازار توزیع شو د / صادرات و واردات هیچ محصولی ممنوع نیست
تجار عراقی آماده صادرات کالاهای تحریمی بدون سود به ایران هستند
وی با تأکید بر اینکه گیلان از حیث جمع سرمایه گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت هم اکنون در رده 15 کشور و از لحاظ اشتغال در این حوزه در رتبه 12 قرار دارد اظهار داشت: طرح های در دست اجرای گیلان بین 10 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کار ساخت واحدها بر اساس جوازهای تأسیس صادره در حال انجام است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار