AFC با برگزاری دیدار ذوب آهن و النصر در امارات مخالفت کرد

ایرنا سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲
اصفهان - ایرنا- سخنگوی باشگاه ذوب آهن اصفهان گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با برگزاری دیدار تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در کشور امارات مخالفت کرد.

احمد جمشیدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی حاشیه هایی که در پایان بازی ذوب آهن ایران و الزوراء عراق در کربلا پیش آمد و تماشاگران عراقی، جو ورزشگاه را متشنج کردند، تصمیم گرفتیم مکان برگزاری مسابقه با النصر را تغییر دهیم.
ذوب آهن در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سه شنبه هفته گذشته در ورزشگاه کربلا به مصاف الزورا رفت و در پایان با تساوی 2 بر 2، جواز صعود به مرحله بعد را دریافت کرد. در پایان این دیدار، تعدادی از تماشاگران حریف به زمین بازی ریختند و با بازیکنان ذوب آهن به درگیری فیزیکی پرداختند.
جمشیدی با اشاره به تشکیل جلسه در هیات مدیره باشگاه ذوب آهن برای تغییر مکان برگزاری مسابقه با النصر افزود: در این جلسه مقرر شد برای جلوگیری از اتفاقات پیش بینی نشده دیگر و بدلیل اینکه میزبان بازی هستیم، مکان مسابقه را از کربلا به شهر دبُی امارات منتقل کنیم.
سخنگوی باشگاه ذوب آهن با بیان اینکه در این پیوند با وزرات خارجه امارات مکاتبه کردیم اما آن کشور با تاخیر پاسخ نامه ما را داد و AFC هم بدلیل تاخیر در پاسخ و پایان مهلت برای تغییر مکان، با این تصمیم مخالفت کرد.
وی گفت: AFC اعلام کرد که باید بازی در مکان قبلی مشخص شده برگزار شود، به همین دلیل دیدار باید در شهر کربلای عراق برگزار شود.
جمشیدی یادآور شد: مشکلات رخ داده در ورزشگاه کربلا، ممکن است در هر جای دیگری هم اتفاق بیفتند. کشور عراق دوست و برادر ماست و ارتباطات خوبی با هم داریم.
وی اظهار داشت: هماهنگی لازم انجام خواهد شد و سرکنسول ایران در عراق پیش بینی های لازم را انجام می دهد و مطمئن هستیم به یاری امام حسین(ع)، بازی برگزار خواهد شد و تیم النصر ...