پشت پرده ورود نیروهای ویژه آمریکایی با 60 خودروی نظامی به استان الانبار عراق + نقشه میدانی و عکس

مشرق نیوز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴
گروهی جدید از نیروهای آمریکایی وارد عرق شده اند و به نظر می رسد واشنگتن برای بغداد نقشه های جدیدی را برنامه ریزی کرده است.

به گزارش مشرق ، در روزهای اخیر کاروانی از نیروهای آمریکایی از طریق مرز اردن وارد خاک عراق (استان الانبار) شد و این خبر مورد توجه رسانه های منطقه قرار گرفت اما جزئیات بیشتری منتشر نشد.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات ورود نیروهای آمریکایی به خاک عراق اشاره کرد و افزود: نیروهای آمریکایی از گذرگاه مرزی «طریبیل» در مرزهای مشترک با اردن وارد استان الانبار شدند.
این منبع میدانی با بیان اینکه این گذرگاه مرزی در جنوب غرب استان الانبار واقع شده است، گفت: نیروهای آمریکایی با ۶۰ خودروی نظامی وارد استان الانبار شدند و مقصد نهایی آنان پایگاه نظامی الاسد بود.
وی به گشت زنی نیروی هوایی آمریکا در آسمان غرب استان الانبار همزمان با ورود این کاروان به پایگاه نظامی الاسد خبر داد و افزود: پایگاه الاسد در نزدیکی مرزهای سوریه و غرب منطقه «هیت» در شمال استان الانبار عراق واقع شده است.
این منبع میدانی به انتقال تجهیزات و نیروهای آمریکایی از پایگاه نظامی الاسد به پایگاه نظامی الجبانیه اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها درصدد هستند نیروهای بیشتری را به استان الانبار عراق انتقال دهند.
وی با بیان اینکه دولت آمریکا درصدد است نیروهای جدید را از طریق خاک اردن به عراق منتقل کند، افزود: انتقال نیروهای ویژه «مارینز» به پایگاه نظامی الاسد و الجبانیه (جنوب شرق شهر الرمادی) در اولویت قرر گرفته است.
در حال حاضر، حدود ۱۰ هزار نیروی نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند و به نظر می رسد واشنگتن برنامه ریزی و طرح های متعدد دیگری را برای نفوذ دوباره در این کشور پیش بینی و تدارک دیده است.
آمریکایی ها به بهانه افزایش تنش با تهران درصدد هستند نفوذ خود را ...

سرخط اخبار