گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان می گوید که وقوع سیل در روزهای آغازین امسال و هدایت تسهیلات بانکی به سمت جبران خسارت این رخداد طبیعی، به کاهش ارائه تسهیلات اشتغال منجر و مانع تحقق ۱۰۰ درصدی اشتغال تعهد شده در سالجاری شد.

سعید مازندرانی روز دوشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان گنبدکاووس اعلام کرد که با توجه به علل اعلام شده، از ابتدای امسال تا الان فقط ۱۵ هزار فرصت شغلی معادل ۵۰ درصد تعهد پیش بینی شده گلستان در سال ۹۸ ایجاد شده که باید تلاش شود در سه ماه باقی مانده درصدی بیشتری از تعهد اشتغال استان محقق شود.
به گفته وی، وقوع سیل در روزهای آغازین امسال نه تنها روند ایجاد اشتغال در گلستان را مختل کرده بلکه استان های دیگر نیز که دچار این واقعه طبیعی شدند، برای ایجاد اشتغال با مشکل مواجه شده اند.
مازندرانی اضافه کرد با این حال از ابتدای سال ۹۷ تا الان حدود سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال فقط تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر به چهار هزار و ۷۴۹ طرح با پیش بینی ایجاد هفت هزار فرصت شغلی پرداخت شده که دو هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از این تسهیلات درسال گذشته و بقیه از ابتدای امسال تا الان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده و برای انجام تعهد اشتغال امسال مبلغ هزار میلیارد ریال تسهیلات دیگر نیز برای گلستان بویژه شهرستان های سیل زده استان پیش بینی شد که تا الان ۵۰ درصد آن ابلاغ شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد که سهم گنبدکاووس از اشتغال روستایی از سال ۹۷ تا الان ۹۶۴ طرح با نیاز تسهیلاتی یک هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال با ایجاد یک هزار و ۶۸۵ فرصت شغلی بوده که تا الان به ۳۲۷ طرح آن با نیاز تسهیلاتی ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۵۷۷ نفر تسهیلات پرداخت شده است.
مازندرانی، ظرفیت های گنبدکاووس در سه بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری را برای ایجاد اشتغال خوب توصیف کرد و گفت: در این بخش ها بایستی با ارائه طرح های نوین ، مناسب و دارای توجیه اقتصادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار