به گزارش خبرنگار مهر ، احمد سیاهپوش امشب در جلسه هماهنگی ستاد اربعین که در محل پایانه مرزی شلمچه و با حضور دبیر شورای امنیت ملی و فرمانده ناجا کشور برگزار شد، با بیان اینکه نمایش بزرگ شیعه و همایش بزرگ حسینی کاری ساده نیست، افزود: در مقطعی که زائران در بخش عراقی شلمچه با مشکل مواجه شدند، همکاری های نزدیک و بسیار خوبی میان دو کشور و به خصوص استان خوزستان و استان بصره برای رفع این مشکلات انجام شد.
وی با تاکید بر اینکه باید در بحث جاده ای عراق ورود جدی شود، اظهار کرد: ایران امکانات خوبی دارد که می تواند به موضوع ورود و با ایجاد زیرساخت های مناسب امنیت زائران را نیز تامین کند.
سرکنسول ایران در استان بصره با تاکید بر اینکه ایران در بخش حمل و نقل به موضوع رفع کمبود ماشین برای انتقال زائران در بخش عراقی شلمچه ورود خوبی داشت، تصریح کرد: رعایت اخلاق اربعینی از سوی رانندگان ایرانی که برای کمک به زائران آمده اند الزامی است تا وجهه و قداست جمهوری اسلامی را حفظ کنند.
سیاهپوش با تاکید بر اینکه در بُعد عملکردی مسئولان مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: زیرساخت های (دستشویی و حمام) مرز در بخش عراقی شلمچه بسیار ضعیف است که باید در این باره کمک شود، البته امسال از استان بصره امکانات زیادی از طریق دستگاه های دولتی و نظامی برای کمک به زائران به میان آمد، تا مشکل حل شود.
وی با تاکید دوباره بر اینکه انتظارمان آن است که رانندگان با اخلاق خوب به مرز عراق وارد شوند تا حیثیت نظام تامین و حفظ شود، گفت: ناجا زحمات زیادی می کشد اما به شکل فنی، تعامل بیشتر و آشنایی به زبان عربی نیاز است که باید مد نظر قرار گیرد تا طرف عراقی نیز از این بابت راضی شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار