تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز جهارشنبه شب به نقل از سه منبع آگاه اعلام کرد، ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی از امشب توافق پایان درگیری و آتش بس را در یمن در پاسخ به درخواست سازمان ملل متحد اعلام خواهد کرد.

رویترز بدون اشاره به جزییات اعلام کرد که این سه منبع اعلام کردند که این توافق آتش بس از بامداد روز پنجشنبه اجرایی خواهد شد.
اعلام آتش بس از سوی ائتلاف سعودی یک هفته پس از آن روی می دهد که برخی منابع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته بودند،سازمان ملل متحد با ارسال پیشنهادی از طرف های درگیر در یمن خواسته بود که در سایه شیوع کرونا، مذاکرات صلح را به صورت فوری از سرگیرند.
این درحالی است که "محمد علی الحوثی" رییس شورای عالی سیاسی یمن در حساب تویتری اش اعلام کرد: چشم انداز خود را برای توقف نهایی جنگ در یمن در اختیار "مارتین گریفیث" فرستادده ویژه سازمان ملل متحد قرار دادیم.
الحوثی ادامه داد: برای گریفیث توضیح دادم، چشم انداز ما برای خاتمه دادن به جنگ نهایی مبتنی بر راه حل کامل است، هرچند این راه حل پس از تأیید، نیازمند آن است که به همه پرسی گذاشته شود.
در حالی خبر اعلام اتش بس از سوی ائتلاف سعودی در یمن مطرح می شود که حملات سعودی به یمن در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داشته است.
در همین ارتباط، منابع نزدیک به انصارالله یمن اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته ائتلاف سعودی در ۵۸ منطقه مختلف یمن را هدف قرار دادند که بیشتر آن در استان الجوف در غرب یمن صورت گرفت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار