شاید انصاف نباشد که تنها یک روز به یاد مردان شجاعی باشیم که از سال های دور تا کنون برای سرزمین خود فداکاری می کنند و حماسه می آفرینند؛ پاسداران از گذشته تا کنون برای حفظ اسلام و انقلاب از جان مایه می

به گزارش مشرق، امروز در تقویم مناسب های کشورمان به عنوان روز پاسدار معرفی شده است؛ این روز مصادف است با سوم شعبان و روز ولادت امام حسین (ع)؛ پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است، پاسداران کسانی هستند که در حساس ترین لحظه های تاریخ از میان خلق برمی خیزند و همچون دژی مستحکم، مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن، گام برمی دارند.
پاسداران همان افرادی هستند که در مواقع سختی، مشکلات و آلام جامعه در کنار همه مردم حضور دارند و سنگرها را رها نمی کنند تا نتیجه دلخواه حاصل آید؛ هنوز رشادت های پاسداران را در سیل و زلزله های کشور از یاد نبرده ایم. مردانی بی ادعایی که از همان آغاز سیل، زلزله و هر مصیبت دیگری در کنار مردم قرار گرفته و از آنها حمایت می کردند و آخرین کسانی هم بودند که آن منطقه را ترک می کردند.
ما به عنوان آدم های عادی وقتی از منظر خودمان به پاسداران نگاه می کنیم شجاعت و مردانگی آنها را با چشم می بینیم، آنها در برابر همه ناملایمات و سختی ها هرگز سرخم نکرده و دست از رسالت خود برنداشتند.
امروز روز پاسدار است، بر کسی پوشیده نیست که پاسداران از گذشته تا امروز اقدامات و فعالیت های بسیاری برای این مرز و بوم انجام دادند و ما از بسیاری از آنها اطلاعی نداریم. اما می دانیم که اگر رشادت و شجاعت پاسداران ما نبود در بسیاری از امور کشور دچار مشکلات جدی می شدیم.
پاسداران روحیه شهادت طلبی و فداکاری دارند
یکی از پاسداران انقلاب اسلامی که از پاسداران گذشته این سرزمین است و در سال ها پیش نیز در جبهه ها حضوری فعال داشت گفت: پاسداران کسانی هستند در برای دفاع از کشور فداکاری های بسیاری کردند و روحیه شهادت طلبی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار