در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل آخرین وضعیت اعتبارات استان مورد بحث قرار گرفت که شاخص ترین اعتبار تخصیصی با مبلغ ۶۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ به پروژه راه آهن اردبیل اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل با ۳ دستور جلسه امروز در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل و با حضور مدیران ارشد استانی برگزار شد که مهم ترین مصوبه این شورا تصویب طرح جامع شهری شهرستان مشگین شهر بود.
داود شایقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل در این جلسه اظهار کرد: در لایحه بودجه سال ۹۹ توزیع اعتباری عمدتا در کشور بر اساس جمعیت است و استان اردبیل ۱.۶۵ درصد جمعیت کل کشور را دارا است که از نظر جمعیت استان اردبیل بیست و سوم و از نظر مساحت بیست پنجم است.
افزایش ۱۳ درصدی اعتبارات استان اردبیل نسبت به سال قبل
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل تشریح کرد: در سال ۹۹ در حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان در بین استان های کشور توزیع شده است که نسبت به سال ۹۸،حدود ۴.۲ رشد داشته است و استان اردبیل سالانه بر اساس شاخص ذکر شده ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت می کرد که اعتبار اختصاص یافته در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ در استان اردبیل ۱۳ درصد افزایش داشته است.
وی اذعان کرد: اقدامات انجام گرفته توسط استاندار، نمایندگان مجلس و دستگاه های اجرایی در طی دو سال اخیر در خصوص سهم اعتباری استان سبب شده نزدیک به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات مصوب سالانه افزوده شود که اگر این میزان را هم محاسبه کنیم رتبه ۲۰ کشوری اردبیل در توزیع اعتبارات تا رتبه پنجم ارتقا می یابد.
شایقی ادامه داد: در سال۹۸ پروژه راه آهن اردبیل ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار داشت که به صورت ۱۰۰ درصدی جذب شد و با احتساب ۵۰۰ میلیارد تومان که از طریق فاینانس داخلی بانک ملی به راه آهن اردبیل تخصیص یافته بود، مجموعا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار