سید عباس موسوی: انگلیس هرچه زودتر نفتکش ایران را رها کند

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳
سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری مخالفت های اتحادیه اروپا با تحریم ها و قوانین فراسرزمینی گفت: ادعاهای لندن درباره توقیف نفتکش حامل نفت ایران به لحاظ حقوقی قابل اعتنا نیست و از انگلیسی ها می خواهیم هر چه زودتر این نفتکش را رها کنند.

آفتاب نیوز :
«سیدعباس موسوی» در گفت وگو با ایرنا، درباره نامه ظریف به موگرینی گفت: ظریف از زمانی که برجام نهایی و اجرایی شد، نامه نگاری هایی را با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز کرد زیرا آمریکا حتی در دولت قبل و در همان اوایل هم بدعهدی هایی را داشت. اولین نامه آقای ظریف به خانم موگرینی به عنوان مسئول هماهنگ کننده برجام در سال ۲۰۱۶ نوشته شد و تاکنون حدود ۱۸، ۱۹ نامه به مناسبت های مختلف نوشته شده است.
وی با بیان اینکه در هر کدام از این نامه ها، موارد نقض برجام و همچنین اشکالات و موانع اجرای آن، تشریح شده است، اظهار داشت: این نامه ها جز اخبار آن، چیزی منتشر نشده اما احتمال دارد دکتر ظریف بعدها آنها را در قالب کتاب منتشر کنند. اگر این کار صورت بگیرد، افکارعمومی می بیند ایشان چگونه با صلابت و اقتدار منافع ملی کشور و برجام دفاع کرده است.
مگر جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار دارد؟
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه از حضور مجدد سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه برای بار چهارم طی یک هفته گذشته در جهت ارائه توضیحات درخصوص توقیف نفتکش حامل نفت ایران خبر داد و اظهار داشت: رفت و آمدها دیپلمات ها به وزارت امور خارجه مسئله ای طبیعی است. توقیف نفتکش گریس ۱ هم برای ایران موضوع مهمی است و طبیعی است در این چارچوب، برای گفت وگوها و ارائه توضیحات به وزارت امور خارجه بیایند.
موسوی با نادرست خواندن ادعای انگلیس درباره مقصد نفتکش گریس تصریح کرد: همانطور که قبلاً هم گفته ام این نفتکش نمی تواند در بنادر سوریه پهلو بگیرد زیرا یک سوپرتانکر است. از سوی دیگر، سوال ما از انگلیس این است که مگر جمهوری ...

سرخط اخبار