سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: هر چقدر امکانات و تجهیزات بیشتر شود اما اگر مردم نکات بهداشتی و دستورالعمل ها را رعایت نکنند بیماری کرونا مهار نخواهد شد.

بهمن مرادنیا روز پنجشنبه در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونا در کردستان اظهار داشت در گام اول همه مردم استان همکاری خوبی داشتند و با بحرانی مواجه نشدیم چون بیشتر از هر مجموعه دیگر می توانند پای کار بوده و از سلامت خود محافظت کنند.
مرادنیا با تشکر از دولت که در این ایام سخت نیازهای تجهیزاتی بیمارستان های استان را تامین کرده است، یادآور شد: بیمارستان تازه ساخت ٢٣۵ تختخوابی شهر سقز هم در شرایط سخت اعتباری کنونی تجهیز شد.
وی اضافه کرد: استان های کمتر برخوردار در این شرایط نیاز بیشتری دارند و لازم است آمادگی بیشتری داشته باشند بنابراین نیازمند حمایت ویژه هستند.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه تاکنون کسی به دلیل کمبود امکانات از این بیماری آسیب ندیده یا فوت نکرده است، افزود: ٢ هزار نفر از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی در قالب شرکتی یا طرح در دانشگاه فعالیت می کنند که یکی از درخواست های مکرر این نیروها تغییر وضعیت آنها است.
مرادنیا تاکید کرد: درخواست از دولت این است که برای تغییر وضعیت این نیروها عنایت بیشتری شود تا انگیزه بیشتری برای کار داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان هم گفت: ۶۲ هزار بسته بهداشتی با کمک یک میلیارد تومانی خیرین و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی اعتبارات استانی تهیه و میان اقشار ضعیف توزیع شد.
خالد جعفری افزود: ۲۰ هزار پک معیشتی هم میان نیازمندان توزیع شد که اینها علاوه بر کمک هایی است که دیگر مجموعه ها تهیه و توزیع کردند.
وی با بیان اینکه ۲۴ هزار و ۶۰۰ کارت هدیه میان مرزنشینان توزیع شد، اضافه کرد: ۵۰ هزار ماسک رایگان هم توزیع شده و ۳۰ هزار ماسک دیگر نیز توزیع خواهد ...

سرخط اخبار