کهگیلویه و بویراحمد فاقد موقوفه مرتبط با زائران حسینی/اعزام زائران به کربلای معلی

شبستان پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
مومنی شاد گفت: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد فاقد موقوفه مرتبط با موضوع زائران حسینی است، سهمیه هرساله اعزام از طریق استان های دیگر توسط سازمان اوقاف اختصاص می یابد که امسال نیز سهمیه این استان مشخص و امروز این افراد اعزام شدند.

حجت الاسلام قاسم مومنی شاد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: یکی از وظایف سازمان اوقاف اجرای امینانه نیت واقفین است.
معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در همین راستا هرساله از محل عواید موقوفات زائران حسینی افرادی که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند(زائر اولی ها) اعزام می شوند.
وی به نحوه شناسایی این افراد اشاره و یادآور شد: این افراد از طریق خانواده خدام، هیئت امنا بقاع متبرکه، کمیته امداد، بهزیستی و ائمه جمعه معرفی می شوند.
این مسئول فرهنگی ادامه داد: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد فاقد موقوفه مرتبط با موضوع زائران حسینی است ، سهمیه هرساله اعزام از طریق استان های دیگر توسط سازمان اوقاف اختصاص می یابد که امسال نیز سهمیه این استان مشخص و امروز این افراد اعزام شدند.
مومنی شاد خاطرنشان کرد: این افراد در قالب کاروان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مرز مهران جمع می شوند و در قالب 6 کاروان به کربلای معلی اعزام می شوند.
وی از مردم خیر و نیکوکار استان خواست جهت اعزام فقرا، مستمندان و کسانی که توان سفر به کربلا را ندارند موقوفاتی را در این زمینه راه اندازی کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه، گفت: در راستای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به مناطق سیل زده کشور، این اداره کل برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در این راستا 15 مبلغ روحانی برای انجام فعالیت های فرهنگی به استان خوزستان اعزام شدند .
وی حضور این مبلغین را دارای آثار و برکات ...