در هفته ای که گذشت خبری درباره سوزاندن اجساد در دانشگاه علوم پزشکی تهران در فضای مجازی منتشر شد که اعضای شورای شهر به آن واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، ساکنین حوالی دانشگاه تهران با ارسال نامه ای به محیط زیست به دلیل بوی نامطبوع، خواستار توقف سوزاندن اجساد در محوطه دانشگاه علوم پزشکی شدند.
در مقابل محیط زیست نیز به رسانه ها گفت که موضوع هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد و بحث بوی بد در منطقه نیز مربوط به شهرداری می شود.
همین امر سبب شد تا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران واکنش نشان دهد؛ وی گفت: در جلسه کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر این موضوع مطرح شده و اعضای شورا به این نتیجه رسیده اند که مشکل در ارتباط با شهرداری نیست و دانشگاه علوم پزشکی تهران باید پاسخ گو باشد.
معاون اداری و مالی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اما، وجود بوی نامطبوع را تایید کرد و ماجرا را مربوط به سوزاندن حیوانات ریزجسه مانند موش دانست.
فردین عمیدی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال ۸۹ کوره ای که توسط یک شرکت آمریکایی بر اساس آخرین تکنولوژی روز ساخته شده بود را خریداری کرد و از این سال به بعد اجساد تمامی حیوانات در پردیس و حتی دانشکده های دیگر در این کوره سوزانده می شوند. اغلب این اجساد متعلق به حیوانات کوچک نظیر موش می باشند که با قرار گرفتن در داخل کوره به پودر تبدیل می شوند.
وی با بیان اینکه اقدام دانشگاه در سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی کاملا مطابق استانداردهای روز دنیا انجام می گیرد و سازمان محیط زیست نیز استاندارد بودن آن را تایید کرده است، تصریح کرد: کوره سوزاندن اجساد در هر هفته نیم ساعت روش می شود و این حفره می تواند ۵۰ کیلو جسد حیوانات را به ۳۰۰ گرم خاکستر تبدیل کند.
با این حال ورای اصل ماجرا، ناهید خداکرمی، دیگر عضو شورای شهر تهران ارتباط این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار