بررسی طرح های اشتغال روستایی بعد از دوسال از اجرای طرح ها،نشان دهنده حرکتی جدید در روستاها است،صاحبان این مشاغل بهترین روایت کنندگان این طرح هستند.

به گزارش تسنیم ،برنامه اشتغال روستایی از بهمن ماه سال 96 با تلفیق منابع چهار موسسه عامل (بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید) با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری آغاز شده است و عملیات اجرایی آن از اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.
قرار بود این طرح که کمک به افزایش عدالت اجتماعی و رفع محرومیت، حفظ محیط زیست و ارزش های قومی، فرهنگی و اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت از اهداف اجرای آن است با پرداخت تسهیلات یارانه دار با اختصاص 1.5میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی آغاز شود تا با تخصیص مرحله ای منابع این صندوق به چهار موسسه عامل مجری طرح و تلفیق منابع داخلی بانک ها در مجموع معادل ریالی 12هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یابد.
سابقه پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغالی تا کنون موفقیت آمیز نبوده است، همین باعث شد تا هنگام آغاز این طرح برخی از کارشناسان معتقد بودند که طرح اشتغال روستایی هم مانند سایر طرح های اشتغالی موفقیت آمیز نخواهد بود، ولی طبق آمار مسئولان این طرح یکی از طرح های موفق در میان طرح های اشتغالی است چرا که علاوه بر ایجاد اشتغال جدید، باعث حفظ اشتغال موجود در سراسر کشور شده است.
*چهار لایه نظارتی برای جلوگیری از انحراف منابع
عیسی منصوری،معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هنگام آغاز طرح اشتغال روستایی درباره اولویت بندی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی گفت: در توزیع تسهیلات اولویت با طرح های نیمه تمام و واحدهای متقاضی برای نوسازی است. این گروه از متقاضیان تسهیلات نباید مستقیم به بانک ها مراجعه کنند بلکه باید از طریق سامانه «کارا» ثبت نام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار