ایرنا نوشت: «توماس فریدمن» مفسر و ستون نویس نشریه آمریکایی «نیویورک تایمز» در خصوص برنامه های پنهانی ترامپ و اینکه او ممکن است در صورت شکست درانتخابات، از واگذار کردن قدرت بطور مسالمت آمیز خودداری کند، گفت که این روند می تواند باعث بروز دومین جنگ داخلی در آمریکا شود.

فریدمن در گفت و گو با سی ان ان اعلام کرد که رفتار و گفته های دونالد ترامپ می تواند این کشور را بطور بالقوه به سمت دومین جنگ داخلی سوق دهد.
جنگ داخلی آمریکا؛ جنگی بین ایالت های شمالی به رهبری آبراهام لینکلن از حزب جمهوری خواه و ۱۱ ایالت جنوبی تحت فرماندهی «جفرسون دیویس» رئیس جمهور کنفدراسیون کشورهای آمریکا بود که بین سال های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ رخ داد و درنهایت نیروهای جفرسون دیویس شکست خوردند.
 فریدمن در ویژه برنامه «۳۶۰ درجه» سی ان ان دراین باره گفت: من فعالیت خود را بعنوان یک روزنامه نگار برای پوشش دومین جنگ داخلی در لبنان آغاز کردم و اکنون وحشت زده از آنم که متوجه شده ام، پایان دوره فعالیت خود را بعنوان یک روزنامه نگار باید به پوشش اخباری درباره جنگ بالقوه داخلی دیگری در آمریکا خاتمه دهم.
وی در پاسخ به پرسش این شبکه خبری که آیا به واقع به این گفته خود باور دارد گفت: تصور می کنم آنچه که در این چندروز گذشته رخ داد، ششمین زنگ خطری بود که به صدا در آمد، رئیس جمهوری آمریکابه تمامی ما (خبرنگاران) گفت «یا من در انتخابات برنده می شوم و یا انتخابات را نامشروع می سازم، این گزینه های شما است ای مردم ».
این گزارش می افزاید، فریدمن جمهوریخواهان را که دراین زمینه در برابر ترامپ نیاستاده اند مورد انتقاد قرار داد.
ستون نویس نیویورک تایمز در ادامه به سی ان ان گفت: این حزبی بود که در روز همایش خود و معرفی ترامپ بعنوان نامزد نهایی این حزب درانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، فاقد هرگونه دستور العملی بود و اساسا اعلام کردند هرآنچه ترامپ بخواهد ، ما هم همان را می خواهیم؛ اگر امروز نهراسید، اگر از آنچه که می تواند رخ دهد وحشت نداشته باشید، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار