قیمت روز خودرو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸؛ چه کسانی مانع کاهش قیمت ها می شوند؟

فرارو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
هیچکدام از خودرو های داخلی موجود در بازار تغییری در قیمتشان ایجاد نشده و همچنان با همان قیمت های نجومی در بازار فروخته می شود. محصولات سایپا تا ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه فروخته می شوند و محصولات ایران خودرو تا ۷۰ میلیون با قیمت های مصوب فاصله دارند.

فرارو-  کاهش قیمت در بازار خودرو کلا به فراموشی سپرده شده. فعالان بازار قدری به قیمت ها عادت کرده اند که دیگر کمتر کسی امیدی به کاهش آنها دارند. امروز بدون اغراق می توان گفت هیچکدام از خودرو های داخلی موجود در بازار تغییری در قیمتشان ایجاد نشده و همچنان با همان قیمت های نجومی در بازار فروخته می شود. محصولات سایپا تا ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه فروخته می شوند و محصولات ایران خودرو تا ۷۰ میلیون با قیمت های مصوب فاصله دارند.
قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸
محصولات سایپا امروز طوری بی حرکت ایستاده اند که انگار نه انگار حدود ۹ میلیون تومان بالای قیمت مصوب کارخانه فروخته می شود. نمونه اش تیبا صندوق دار است که بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می شود. کارخانه سایپا قیمت این محصول را در محاسباتش حدود ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می گیرد. تیبا ۲ هم وضعیت قابل تعریفی ندارد. این خودرو حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه و حدود ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می شود. ساینا کمترین اختلاف را با قیمت کارخانه دارد. سایپا می گوید این ماشین ۵۶ میلیون تومان است و فعالان بازار آن را ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می کنند.
قیمت روز پراید امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ 
پراید از قاعده ثبات قیمت در بین محصولات سایپا مستثنی نیست. با اینکه کارخانه قیمت پراید هاچ بک یا همین سایپا ۱۱۱ را حدود ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می گیرد، این محصول همچنان ۹ میلیون تومان بالاتر و با قیمت ۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود. ...

سرخط اخبار