خرم آباد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: دستورالعمل های ابلاغی دولت به شهروندان در زمینه رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمود ثمینی شامگاه پنجشنبه در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب مردم استان در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: تاکنون همکاری بخش اعظم جامعه در این زمینه بسیار خوب بوده و آن دسته از افرادی که تاکنون موضوع را جدی نگرفته اند ، خود را با سایر مردم در عمل به دستورالعمل ها همراه کنند.
وی بیان داشت: دستورالعمل های ابلاغی از سوی دولت به شهروندان در زمینه رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا نیازمند جدیت مردم برای اجرای آنهاست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اینکه شرایط باید تحت کنترل باشد، تصریح کرد: صرفاً افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیرساکن ممنوع می شود اما خروج افراد غیرساکن از استان برای برگشت به محل سکونت خود بلامانع است.
ثمینی مطرح کرد: مدارس و دانشگاه ها، پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی و استخرها که محل تجمع افراد هستند، تا پایان طرح تعطیل خواهند بود؛ همچنین برگزاری هرگونه مراسم که موجب ازدحام جمعیت شود، اعم از رسمی و غیررسمی ممنوع است.
وی ادامه کار فروشگاه های زنجیره ای، داروخانه ها و سوپر مارکت هایی که مایحتاج اولیه مردم را تأمین می کنند بلامانع عنوان کرد و افزود: تمامی ادارات دولتی نیز تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند اما دستگاه های خدمات رسان در این ایام به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونا در لرستان خاطرنشان کرد: تردد خودروهای حمل بار، کالا و مایحتاج مردم، سوخت و امدادرسانی مشمول ممنوعیت نبوده ولی ضوابط بهداشتی در هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری باید رعایت شود.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار