رئیس کانون سردفتران طلاق و ازدواج گفت: سند طلاق از هفته آینده حذف می شود و به صورت کاملا الکترونیکی، تک برگی و به صورت پرینت از سامانه قابل دریافت خواهد بود.

علی مظفری در گفت وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس گفت: بحث الکترونیکی شدن حوزه ثبت اسناد و دفاتر ازدواج و طلاق از سال 92 به موجب قانون حدنگار الزامی شد، اما به دلایلی به تعویق افتاد.
وی ادامه داد: سال گذشته دفتر الکترونیک ثبت طلاق راه اندازی و بدین ترتیب یک گام برای الکترونیکی شدن دفاتر برداشته شد.
رئیس کانون سردفتران طلاق و ازدواج گفت: سند طلاق نیز از هفته آینده حذف می شود و به صورت کاملا الکترونیکی، تک برگی و به صورت پرینت از سامانه قابل دریافت خواهد بود، در واقع سند طلاق به صورت صد درصد الکترونیکی ارائه خواهد شد.
مظفری افزود: برای دفاتر ثبت ازدواج نیز برنامه الکترونیکی شدن را در دستور کار داریم که از سال آینده اجرایی می شود. 
وی گفت: اما موضوع تک برگی شدن سند ازدواج که به صورت یک نسخه چاپی مانند یک گذرنامه دربیاید در دستور کار فعلی قرار دارد.
رئیس کانون سردفتران طلاق و ازدواج با اشاره به اینکه تغییر شکل سند ازدواج سال ها سیاست سازمان بوده است، گفت: قرار است ظرف دو تا سه سال، سند ازدواج به شکل گذرنامه ارائه شود.
مظفری افزود: از سال آینده تغییرات آغاز می شود، تغییرات کار انجام شده اما به شرایط فیزیکی سند نرسیده ایم. قراردادی بسته شده و قرار است در اختیار سازمان قرار بگیرد و در جلسه کارگروه اشکالات آن رفع شود. 
وی گفت: این تغییرات با این هدف انجام می شود که حدود یکصد سال است که سند ازدواج اینگونه بوده و اکنون نیاز به بازنگری مجدد دارد.
انتهای پیام/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار