خرم آباد- ایرنا - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: سال گذشته بیش از ۲۳ هزار شیر و سیلندر نو در چرخه مصرف استان قرار گرفت.

مرضیه قنبریان روز پنجشنبه با اعلام این خبر بیان کرد: در سال ۹۸ با بازرسی های انجام شده از تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع استان،۱۱ هزار و ۶۰۴ سیلندر نو و ۱۲ هزار و ۴۷ شیر نو در چرخه مصرف قرار گرفت.
مدیرکل استاندارد لرستان با بیان اینکه شیر و سیلندرهایی که به لحاظ صدمات وارده در چرخه توزیع و یا استهلاک، قابل استفاده نیستند، از رده خارج می شوند افزود: در همین راستا ۱۰ هزار و ۸۵۵ سیلندر گاز مایع معیوب و ۱۴ هزار و ۳۲۴ شیر سیلندر گاز مایع از چرخه مصرف خارج شدند.
قنبریان اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نظارت بر اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری در کشور (طرح طاها) و همچنین سالم سازی بازار مصرف استان، و به استناد ماده ۱۹ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، از طریق بازرسی و نمونه برداری، نظارت بر فرآورده های عرضه شده در سطح واحدهای صنفی انجام می شود.
وی بیان کرد: در سال گذشته چهار هزار و۴۱۱ مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام گرفت که در این بازرسی ها تعداد ۵۱۲ قلم، فرآورده مغایر با استاندارد شناسایی شد.
مدیرکل استاندارد لرستان گفت: گزارش اقلام مغایر مشاهده شده در بازار استان، به استان های محل تولید جهت اقدام به صورت مستمر ارسال می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار