رئیس مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۲۵۰هزار دانش آموز اتباع به شبکه شاد دسترسی ندارند، به چالش عدالت آموزشی در کشور اشاره کرد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع عدالت آموزشی در تعطیلی مدارس اظهار کرد: در طول تاریخ بزرگترین چالش جوامع ایجاد عدالت بود و یکی از مسئله سازترین موضوعات در دستور کار بشر ایجاد عدالت است و دستیابی به عدالت بسیار دشوار است.
وی افزود: عدالت آموزشی یعنی فرصت برابر در اختیار همه قرار بگیرد در بحث عدالت آموزشی دو نکته مهم است، نخست عدالت ساختاری و کالبدی است تا همه بتوانند وارد مدرسه شوند و دوم عدالت آموزشی محتوایی است تا فرصت مناسب فراهم کنیم که در این بخش با چالش مواجه هستیم هم اکنون 264 میلیون دانش آموز در سن 6 تا 17 سال از رفتن به مدرسه محروم هستند.
54 درصد دانش آموزان جهان به دوره متوسطه نمی رسند
 رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 17 افرادی که وارد دوره ابتدایی می شوند به پایان این دوره نمی رسند و 54 درصد به دوره متوسطه نمی رسند، گفت: یعنی نیمی از افرادی که در دوره ابتدایی وارد مدرسه می شوند دیپلم نمی گیرند.
کریمی ادامه داد: به لحاظ کالبدی و ساختاری و محتوایی برای دستیابی به آموزش با مشکل مواجه هستیم یکی از مصادیق جابجایی در بین طبقات اجتماعی بحث آموزش است یعنی فردی از طبقه پایین به طبقات بالای جامعه می رسد، تحرک اجتماعی از طریق سواد و آموزش انجام می شود.
66 درصد کشورهای دنیا فرصت آموزشی برابر فراهم می کنند
وی درباره عدالت جنسیتی متذکر شد: پرچالش ترین بحث در عدالت آموزشی موضوع عدالت جنسیتی است. دو نظر در این زمینه وجود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار