"برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش مشرق، "برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان و پیشکسوت صحنه های مجاهدت و دفاع از اقتدار و کیان کشور در دوران دفاع مقدس و رزمنده ایثارگر خطه قهرمان پرور کردستان دار فانی را وداع گفت.
سردار سید صادق حسینی، فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در پیامی درگذشت کاک برهان قادرخانزاده را تسلیت گفت.
وی بیان کرد: با کمال تاسف و تاثر خبر درگذشت پیشکسوت صحنه های مجاهدت و ایثار، فرمانده دلاور و پیشمرگ مسلمان کرد و برادر شش شهید معظم، کاک برهان قادرخانزاده موجب تاسف و تالم همگان گردید. این فرمانده شجاع سال ها در راه دفاع از تمامیت ارضی کشور و انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس مجاهدت و ایثار کرد.
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: درگذشت این برادر مومن و انقلابی را به خانواده معظم قادرخانزاده همرزمانش و مردم عزیز و شهیدپرور کردستان به ویژه مردمان انقلابی شهرستان بانه تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و صبر و شکیبایی برای بازماندگان خواستارم، ان شاء الله با حضرت رسول اکرم(ص) و شهدای عزیز محشور گردند.
خانواده شهیدان قادرخانزاده که ۶ فرزندشان (شهیدان بختیار، کامیار، بهنام، اردشیر، کوروش و دلاور) در طول دفاع مقدس به مقام شهادت نائل آمده، نمونه ای از جانفشانی و ایثارگری های مردم کردستان هستند که نامشان با انقلاب این مملکت آمیخته و همه دوستداران جهادگر و ولایی کشور و این دیار با آنها آشنایی دارند، نامی آشنا از گذشته تا به امروز.
خانواده این شهیدان مجاهد و مبارز در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی با رشادت های بی مثال خویش مجاهدت هایی را خلق کرده که در کمتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار