مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تخصیص ارز به واردکنندگان برنج خبر داد و گفت: هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، یزدان سیف در نشست خبری که صبح امروز به صورت ویدیو کنفرانس با موضوع خرید تضمینی گندم و دانههای روغنی در کشور برگزار شد، در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای ساماندهی بازار برنج و تخصیص ارز به واردکنندگان اندیشیده شده است گفت: واردات برنج توسط بخش خصوصی از نیمه آذر تا به امروز حدود ۶۱۰ هزار تن بوده و این در حالی است که کل واردات برنج در سال یک میلیون و ۶۰۰هزار تن است. یعنی حدود یک سوم واردات برنج در همین سه ماه بوده است .
وی ادامه داد: بانک مرکزی و دولت ارز واردات برنج را تامین کرده است و برنج کافی و لازم با توجه به میانگین مصرف ماهیانه در انبارهای بخش خصوصی باید موجود باشد. بنابراین هیچ توجیهی برای افزایش قیمت و کمبود در بخش خصوصی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: براساس برنامه توزیع برنج، از اسفندماه حدود ۶۹ هزار تن برنج در کشور توزیع و در حال تحویل است. برای ماه رمضان نیز یک هفته قبل از آن توزیع شروع خواهد شد و امیدواریم که با توجه به توزیع و واردات، شاهد افزایش قیمت برنج نباشیم و مردم بتوانند با قیمت منطقی به این کالا دست یابند.
۷ میلیون و ۷۶۱ هزارتن گندم درسال ۹۸ خرید تضمینی شد
وی در ادامه اظهار کرد: در سال گذشته پروژه خرید تضمینی گندم را داشتیم که در آن پروژه حدود ۷ میلیون و ۷۶۱ هزار تن گندم در قالب یک میلیون و ۲۳۹هزار و ۲۱۴ محموله خریداری شد که متوسط وزن هر محموله ۶ تن و متوسط وزن تحویلی هر کشاورز حدود ۱۷تن بود. همچنین میانگین درامد هر یک از کشاورزان گندم کار در حوزه گندم حدود ۳۰ میلیون تومان بود که میانگین دریافتی کشاورزان نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد.
مدیرعامل شرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار