نشست بررسی پیشرفت پروژه ساخت قطار مترو ملی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست بررسی پیشرفت پروژه ساخت قطار مترو ملی با بیان اینکه در کشور نیروی انسانی خلاق و نوآور برای رفع نیازهای فناورانه کشور در حوزه های گوناگون وجود دارد بر رفع چالش ها و موانعی که بر سر راه پیشرفت پروژه بومی سازی واگن ملی وجود دارد تأکید کرد.
در این نشست با توجه به پیشرفت مناسب خودکفایی واگن مترو به میزان 85 درصد که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت کشور و شهرداری تهران انجام شد، بررسی لازم برای تأمین منابع ساخت 1000 دستگاه واگن پس از بومی سازی نمونه اولیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ساخت واگن ملی با مشارکت بالاترین سطوح شرکت های بزرگ، نهادها و شرکت های دانش بنیان در کشور در حال انجام است.
بر اساس اعلام مسئولان پروژه، تمام تجهیزات مونتاژ در 7 واگن بهمن ماه کامل می شود.
نیاز به واگن های مترو در کشور بیش از هر زمان دیگری حس می شود. در کلانشهر تهران بیش از 2 هزار 400 واگن نیاز داریم و در سایر شهرها 3 هزار واگن. در این صورت حمل و نقلی مناسب و راحت را شهروندان تجربه می کنند. در سال های اخیر تلاش هایی برای بومی سازی ناوگان جدید شکل گرفت که منجر به بومی سازی 28 درصدی شده است.
اما با انجام این پروژه گام جدی و محکم برای بومی سازی برداشته شد. گامی که توسعه اشتغال را نیز با خود به همراه دارد. علاوه بر این بومی سازی منجر به کاهش قیمت تمام شده واگن های مترو به میزان حداقل 10 تا 20 درصد می شود.
ستاری: دانشگاه ها باید خود را مسئول تحول بدانند/"فرهنگ" اقتصاد را می سازد
خاطره ستاری ...

سرخط اخبار