معاون فرماندار بجنورد: سند توسعه مبنای تخصیص اعتبارات است

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱
بجنورد- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع شهرستان بجنورد گفت: بر اساس تاکید استاندار خراسان شمالی تمامی پروژه های اعتباری که برای سال 98 تعریف می شود باید به استناد سند توسعه شهرستان باشد.

هادی اعلمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس در سند توسعه شهرستان 90 پروژه محرک تعریف شده است.
وی افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان باید این پروژه ها را در اولویت های اصلی برنامه های خود در تخصیص اعتبارات قرار دهند.
اعلمی گفت: در این میان ممکن است در جاهایی سند توسعه مورد ارزیابی و نقد قرار گیرد که از موارد پیشنهادی استقبال می شود.
وی اعتبار مصوب سال گذشته این شهرستان را یک هزار و 850 میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: از این میزان در جمع بندی انجام گرفته یک هزار و 40 میلیارد ریال معادل 56.1 درصد مجموع اعتبارات به بجنورد تخصیص یافت.
وی افزود: این در حالی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز قول مساعد برای تخصیص 110 میلیارد ریال اعتبار در حوزه راهسازی را داده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع فرمانداری شهرستان بجنورد در ادامه از برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در حوزه صنعت، کشاورزی و میراث فرهنگی و گردشگری در فرمانداری بجنورد خبر داد و گفت: بر این اساس حوزه های مربوط به این شهرستان در کارگروه شهرستانی بررسی می شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات پنجره واحد سرمایه گذاری در شهرستان بجنورد، یادآور شد: تا کنون دو جلسه کارگروه در فرمانداری برگزار شده است.
وی از اولویت های امسال پنجره واحد سرمایه گذاری را در حوزه زنجیره پرورش مرغ گوشتی و زنبور عسل دانست.
شهرستان بجنورد 220 هزار نفر جمعیت دارد.
ط/ 6042