مسجد تک مناره ای وین با گنبد ۱۵۶ متری

شیعه نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵
مسجد وین اولین مسجد اتریش است که در قرن بیستم میلادی ساخته شد. این مسجد دارای یک مناره ۳۲ متری و یک گنبد ۱۵۶ متری است. هزینه های اولیه ساخت این مسجد از سوی سفرای کشورهای اسلامی در اتریش پرداخت شد.

به گزارش « شیعه نیوز »، حضور و فعالیت مساجد در اروپا با توجه به اینکه بخش های مختلف این قاره زمانی تحت کنترل مسلمانان بوده است، قدمتی بسیار طولانی دارد.
عثمانی ها در منطقه بالکان، مورها در اسپانیا و تاتارها در کشورهای بالتیک، میراث غنی اسلامی را که مربوط به قرن ها پیش می شود، بر جای گذاشته اند؛ مساجد خیره کننده و شگفت انگیز بخشی بزرگی از این میراث غنی را تشکیل می دهند.
در دهه های اخیر با ورود هزاران مهاجر از کشورهای اسلامی به اروپا، تعداد مساجد و مراکز اسلامی در سراسر این قاره افزایش پیدا کرده است. معماری این مساجد اغلب ترکیبی از معماری اسلامی و معماری مدرن اروپایی است.
از این رو، در سلسله گزارش هایی به معرفی برخی از قدیمی ترین، بزرگترین، زیباترین و بی نظیر ترین مساجد اروپا می پردازیم:
مرکز اسلامی یا مسجد وین اولین مسجد اتریش است که در قرن بیستم میلادی ساخته شد.
بسیاری معتقدند با اینکه اسلام دارای قدمتی دیرینه در اتریش است و ورود آن به این کشور به قرن نهم میلادی باز می گردد، اولین مسجد در آن بسیار دیر ساخته شده است.
این در حالی است که هم اکنون اتریش دارای یکی از بالاترین آمار مساجد در مقایسه با تعداد مسلمانان ساکن در آن، در میان کشورهای اروپایی است.
در سال 1969 میلادی جامعه اسلامی در وین زمینی به مساحت هشت هزار و 300 مترمربع را از مسئولان شهر وین خریداری کرد تا این مسجد را بسازد اما به دلیل مشکلات مالی، ساخت آن جندین بار به تعویق افتاد.
پس از انتخاب «ریچارد لاگنر» به عنوان معمار و پیمانکار کل، کار ساخت مسجد در روز اول جولای سال 1977 میلادی آغاز شد.
هزینه های اولیه ساخت مسجد هم از سوی سفرای کشورهای اسلامی در اتریش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار