در این بسته دانستنی های پزشکی درباره فواید بادام هندی و بامیه بر سلامت بدن و اثرات ناگوار شب کاری خواهیم گفت.

به گزارش سایت طلا ، در این گزارش جدیدترین دانستنی های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید را دنبال می کنیم.
هرآنچه از پرکاری مثانه باید بدانید
اگر دفعات ادرار در طی روز بیش از ۸ بار و در طول شب بیش از ۲ بار باشد، فرد دچار بیش فعالی یا پرکاری مثانه شده است. پرکاری مثانه در زنان نسبت به مردان شایع است. بیش فعالی مثانه معمولا یک نشانه تنها نیست، بدین معنا که این بیماری اکثرا با یک عارضه جدی تر همراه است. تکرر بیش از حد ادرار و احساس دفع ناگهانی ادرار و بی اختیاری ادراری اورژانسی می تواند ناشی از پرکاری مثانه باشد. مثانه بیش فعال یک بیماری آزار دهنده ای است که کیفیت زندگی اجتماعی بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد.
کمبود هورمون استروژن لایه های کف لگن را نازک کرده و مثانه ضعیف شده و بیش فعالی رخ می دهد. همچنین مردانی بیش از ۵۰ سال که درگیر بزرگی پروستات هستند نیز در معرض خطر این عارضه قرار دارند. مشکلات دیگری چون دیابت ، با تاثیراتی که روی حجم ادرار و عصب مثانه می گذارد، فرد را مستعد بیش فعالی مثانه می کند. مثانه های پرکار به دنبال صدمه به نخاع یا بیماری های سیستم عصبی مانند ام اس، تومورهای سیستم عصبی، جراحی ها بر روی سیستم عصبی و در برخی بیماری ها مانند دیابت هم دیده می شود.
در برخی افراد، موادغذایی کافئین دار، پر ادویه، اسیدی و نوشیدنی ها علائم را تشدید خواهد کرد، بنابراین محدودیت های غذایی ممکن است سبب بهبود علائم شود. تغییر سبک زندگی، انجام تمرین های مناسب، شیوه زندگی فعال و سالم همراه با اجتناب از نوشیدن مایعات و کنار گذاشتن سیگار و دخانیات از ابتلا به این عارضه جلوگیری خواهد کرد.
بادام هندی و اثرات مفید آن
با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار