مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۶۵۰ معلول دارای ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی در استان وجود دارد و بسیاری از مددجویان مستأجر هستند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : فاطمه رضوان مدنی اظهار داشت: در استان کرمانشاه بیش از ۱۶۴ هزار مددجوی بهزیستی وجود دارد که از این تعداد ۴۲ هزار توانخواه هستند و معلولیت آن ها در سطح جسمی، روانی و شنوایی، بینایی و گفتاری است.
وی عنوان کرد: چنانچه توانخواه سرپرست خانواده باشد به تعداد اعضای خانواده مستمری و معیشت دریافت می کند و اگر عضو خانواده باشند به فرزند تعلق می گیرد.
رضوان مدنی گفت: افرادی که معلولیت شدید دارند سه ماه یکبار ۲۵۰ هزار تومان به عنوان حق پرستاری به حساب آن ها واریز می شود و ۶۵۰ نفر ضایعه نخاعی در استان وجود دارد که ۵۵۰ هزار تومان به عنوان حق پرستاری دریافت می کنند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: تلاش می شود تمام خانواده هایی که دارای دو توانخواه یا بیشتر هستند صاحب خانه شوند و دغدغه مسکن را نداشته باشند و براساس تفاهم نامه ای که سال گذشته با بنیاد برکت منعقد شد مقرر شد ۱۰۰ واحد مسکن برای این خانواده ها ساخته شود.
رضوان مدنی بیان کرد: سازمان بهزیستی نیز تفاهم نامه ای منعقد کرده که مقرر شده ۱۵۰۰ واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم الانبیا برای زنان سرپرست خانوار که فرزند توانخواه دارند ساخته شود و سهمیه کرمانشاه نیز مشخص است.
وی گفت: در ساخت مسکن برای خانواده های دارای دو توانخواه مقرر شده که هزینه های انشعاب آب، برق، گاز و هزینه های شهرداری رایگان باشد.
رضوان مدنی افزود: براساس قانون هر اداره و سازمان دولتی باید سه درصد از ظرفیت استخدام خود را به توانخواهان اختصاص دهد عنوان کرد: از ادارات درخواست می شود که این سهمیه را لحاظ کنند.
48

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری