اردوی آموزشی امداد و کمک های اولیه ویژه خبرنگاران بیرجندی برگزار شد

شبستان جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، در آستانه روز خبرنگار اردوی آموزشی امداد و کمک های اولیه ویژه اصحاب رسانه در محل روستای گردشگری آرک از توابع شهرستان خوسف برگزار شد.
حضور در این اردوی آموزشی باعث شد خبرنگاران به مهارت های امدادی دست یابند که در زمان بروز حوادث بتوانند به عنوان اعضای تیم های بحران با اقدام به موقع و مناسب از بروز آسیب ها و تلفات جلوگیری کنند.
خبرنگاران در این اردوی آموزشی جمعیت هلال احمر به صورت تئوری و عملی توسط مربی امداد و نجات جمعیت هلال احمر با ارزیابی مصدوم، احیای قلبی و ریوی، خونریزی ها، پانسمان، شکستگی ها، آتل بندی و انواع مسمومیت ها آشنا شدند.
بعد از گذراندن این دوره آموزشی مقدماتی و در صورت موفقیت در آزمون و کسب امتیاز مربوطه مدرک پایان دوره برای خبرنگاران صادر می شود و می توانند دوره های تخصصی را گذرانده و به فعالیت های عام المنفعه و خدمت رسانی بپردازند.
روستای سرسبز و ییلاقی آرک در 70 کیلومتری غرب مرکز خراسان جنوبی واقع شده است. برای رسیدن به این روستا باید از شمال شهرخوسف مسیر روستای مهدیه را حدود 35 کیلومتر طی کرد. طبیعت بکر این روستا در جای خود کم نظیر است. آبشار بسیار زیبایی که در بین باغات و از محل قنات تا مزارع گسترده شده، آرک را به روستای طرح گردشگری تبدیل کرده است.
خانه تاریخی غفاری در این روستا نشان از فرهنگ و تمدن کهن دارد که از گذشته های دور همچنان پابرجا مانده است. این خانه بر بلندای یک سنگ لاخ بزرگ بنا و تمامی اجزا آن مطابق الگوی خانه ایرانی ساخته شده است.
پایان پیام/ 375

سرخط اخبار