راهبردهای مقام معظم رهبری الگویی برای پیشرفت در حوزه فناوری است

فارس نیوز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۵
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صدا و سیما گفت: راهبردهای مقام معظم رهبری به عنوان الگو برای دانشگاهیان نقشه راه درست را نشان می دهد که مراکز علمی می توانند در ادامه پیشرفت در حوزه فناوری های نوین خود را به سطح بالاتری از رشد در میان کشورهای توسعه یافته برسانند.

علی طهماسبی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صدا و سیما در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ایران در2 دهه اخیر دستاوردهای زیادی را در حوزه فناوری های نوین کسب کرده است ، گفت: خوشبختانه با حمایت هایی که در چند سال اخیر از حوزه فناوری های نوظهور شده است توانسته ایم بعد از انقلاب اسلامی به سرعت رشد کرده که در حال حاضر کشورمان در سطح جهانی جایگاه خوبی دارد.
* کشور نیازمند حمایت های گسترده از فناوری های نوین است
وی افزود: امروز کشور نیازمند حمایت های گسترده از فناوری های نوین است چراکه با گسترش رشته هایی مانند علوم شناختی و همچنین افزایش فعالیت های پژوشی در حوزه هایی مانند نانو تکنولوژی به دستاورد های تازه ای در علوم جدید خواهیم رسید که می تواند در همه بخش های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی موثر واقع شود.
* بیانیه گام دوم نقشه راه رشد علمی را نشان می دهد
طهماسبی تصریح کرد: یکی از راه کارهای قرار گرفتن در مسیر پیشرفت توجه به بیانیه گام دو انقلاب است که نقشه راه را به ما نشان می دهد و کمک می کند تا رشد علمی به سرعت افزایش یابد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار