ساعت24 -رییس اتحادیه فروشندگان زعفران مشهد گفت: خسارت های ناشی از کرونا و کاهش خرید زعفران از سوی کشورهای دیگر صادرات امسال این محصول را از این شهر به حداقل رسانده است

غلامرضا میری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعطیلی اجباری ناشی از شیوع کرونا، واحدهای بسته بندی، صادراتی و خرده فروشی زعفران را با مشکلات جدی مواجه کرده به طوری که صادرات این محصول در اسفند پارسال و فروردین ماه امسال به شدت کاهش یافت و فعالیت واحدها به حداقل ممکن رسید.
وی ادامه داد: کاهش فعالیت  واحدهای بسته بندی و صادراتی زعفران از ۲۲ اسفند پارسال آغاز شد و تاکنون این شرایط ادامه داشته است زیرا به دلیل شیوع کرونا درخواستی برای زعفران از کشورهای دیگر وجود ندارد و این امر بخش های بسته بندی، توزیع و صادرات زعفران را تحت تاثیر قرار داده است.
رییس اتحادیه فروشندگان زعفران مشهد گفت: مصرف زعفران در ایام عید نوروز و ماه رمضان افزایش می یابد اما شیوع کرونا این فرصت طلایی برای فروش مناسب زعفران را از بین برد و فروش داخلی و خارجی بویژه در حوزه کشورهای عرب زبان به حداقل رسید.
وی افزود: واحدهای خرده فروش زعفران در مشهد که عرضه مستقیم این محصول را دارند نیز از ۲۵ اسفند پارسال تا ابتدای اردیبهشت ماه مجبور به تعطیلی شدند و هیچ فروشی نداشتند.
میری ادامه داد: در حوزه تجارت خارجی تا زمانی که پروازها از سرگرفته نشود و درخواستی از کشورهای دیگر برای زعفران ایران انجام نگیرد، شرایط واحدهای بسته بندی و صادراتی زعفران تغییری نخواهد کرد.
وی گفت: در حوزه تجارت داخلی نیز از آنجا که مشهد شهر زیارتی – گردشگری است، تا زمانی که حرم مطهر رضوی و هتل ها بسته باشند، هیچ زائر یا گردشگری به مشهد نخواهد آمد و بازار زعفران تعطیل خواهد بود.
رییس اتحادیه فروشندگان زعفران مشهد افزود: هم اکنون نیز کسانی که در بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه سال گذشته از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری