چهارمین نشست فنی هیات های نظامی ترکیه-یونان در مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پایان یافت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا؛ قرار است دور پنجم این مذاکرات هفته آینده در بروکسل دنبال شود؛ این مذاکرات در حالی برگزار می شود که طرفین همچنان بر مواضع و خواسته های خود در شرق مدیترانه پافشاری می کنند.
"کریاکاس میتسوتاکیس"، نخست وزیر یونان در آخرین اظهارات خود ضمن تهدید ترکیه، هشدار داد: ترکیه کشتی های تحقیقاتی اکتشافی خود را از شرق مدیترانه خارج کند، در غیر این صورت متحمل پیامد های آن خواهد شد.
"پیتر استانو"، سخنگوی شورای اتحادیه اروپا نیز دیروز به ترکیه هشدار داد تا کشتی اکتشافی حفاری یاووز را از آب های ساحلی قبرس واقع در منطقه عملیاتی شرق مدیترانه خارج کند.
در پی این اظهارات تهدید آمیز "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه امروز (پنج شنبه) در نشست ویدئو کنفرانسی با روسای تشکیلات استانی حزب عدالت و توسعه بر مواضع کشورش در شرق مدیترانه تاکید کرد و گفت: بعنوان مثال اگر از مواضع خود در منطقه صرف نظر کنیم آیا رویکرد اروپا نسبت به حق و حقوقمان تغییر خواهد کرد؟ آیا رفتار حریصانه «امانوئل ماکرون» بی کفایت تغییر خواهد کرد؟
اردوغان افزود: با اتکا به اداره ملی به تلاش برای تآمین منافع ملی مان در لیبی و شرق مدیترانه ادامه خواهیم داد.
وزارت دفاع ترکیه نیز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: نیرو های مسلح به حفاظت از امنیت کشتی های تحقیقاتی و تآمین منافع ملی در شرق مدیترانه و دریای سیاه ادامه خواهند داد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار