کرج - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان البرز اعلام کرد که طرح آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی کرونا برای سه هزارو۸۶۶ شهروند البرزی به صورت الکترونیک و فضای مجازی اجرا شد.

اسدالله حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد از طریق فضای مجازی با راه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی درشرایط کرونایی آشنا شدند. 
وی با تاکید بر ادامه این طرح در فضای مجازی بیان داشت: در اجرای این طرح پس از نیازسنجی آسیب محله، آموزش و آگاه سازی ، شبکه سازی در اجتماع محلی مد نظر قرار گرفت. 
مدیر کل بهزیستی البرز گفت: اجرای طرح ، نقش موثری در آگاهی بخشی به افراد مستعد مشکلات روحی و پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خشن در محیط زندگی دارد.
وی افزود: بر این اساس با رویکرد پیشگیری از خودکشی و ارتقا سطح دانش و مهارت تسهیل گران و کارشناسان پایگاه های سلامت اجتماعی، کلیپ های آموزشی در فضای مجازی و آموزش از راه دور مورد توجه قرار گرفته است. 
حیدری یاد آورشد: برگزاری کارگاه آموزشی ویژه آموزش تسهیل گران از دیگر اقدامات موثر در این زمینه است.
مدیر کل بهزیستی البرز گفت: همچنین طرح تسهیل دلبستگی ایمن بین مادر و کودک در راستای ارتقاء سلامت روان کودکان بویژه در مناطق محروم وآسیب خیز از طریق آموزش زنان باردار و پیگیری و آموزش تا سه سال با توجه به شیوع کرونا آموزش به صورت غیر مستقیم و از طریق فضای مجازی ارایه خواهد شد.
بیش از ۵۰ هزار مددجو و معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی البرز هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار