آتش نشانان فرانسوی تلاش دارند جنبش اعتراضی خود را گسترش داده و در هفته آغازین ماه دسامبر دست به اقدام های جدیدی بزنند.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آتش نشانان فرانسوی تلاش دارند جنبش اعتراضی خود را گسترش داده و در هفته آغازین ماه دسامبر دست به اقدام های جدیدی بزنند. «رمی شابو»، دبیر اتحادیه آتش نشانان جنوب، دلایل پیوستن شمار کثیری از همکارانش به جنبش جلیقه زردها را بیان کرد.
اسپوتنیک: امروز - سه شنبه- با کارکنان بخش سلامت همراه شده و دست به تظاهرات زدید. آیا شاهد همگرایی اعتراض های گوناگون هستیم؟
شابو: بله. امیدواریم چنین باشد. کارکنان بخش سلامت و آتش نشانان به یک دسته مشخص تعلق دارند و موازی با یکدیگر فعالیت می کنند. ما دشواری های حرفه ای و مالی مشابهی داریم. هنگامی که حادثه ای روی می دهد، آتش نشانان همراه با نیروهای امدادی همراه می شوند که این نیروها زیر نظر آژانس سلامت منطقه ای فعالیت می کنند. آتش نشانان و کارکنان بخش سلامت همکاران مشترکی دارند، از جمله پرستارها، مشاوران پزشکی، پزشکان و پزشکان اورژانس.
اسپوتنیک: شما گفتید که دولت خواسته هایی را که در تظاهرات ۱۵ دسامبر مطرح کردید بی پاسخ گذاشته است. به باور شما، زمان آن رسیده که تا دیگر اشکال کنش را به کار بست؟ این اشکال چه هستند؟
شابو: برای ما تظاهرات امروز آخرین شکل از اعتراض به شیوه سنتی آن بود. از ماه دسامبر اشکال دیگری را به کار می بریم. به عنوان یک سازمان دهنده می توانم راجع به آن ها حرف بزنم. بنا داریم تظاهراتی ادامه دار (برای چندین روز یا حتی چندین هفته) در یکی از میدان های پاریس برگزار کنیم. از دوم تا ششم دسامبر در این زمینه کار کنیم و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار