جوان ۳۲ساله چطور با «نان بستنی» ماهانه ۹میلیون تومان درآمد دارد؟

ایران اکونومیست شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
ایران اکونومیست- جوان ۳۲ساله خوزستانی با مدرک فوق دیپلم با سرمایه اولیه ۵.۳میلیون تومانی کار تولید نان بستنی را در منزل خود شروع کرد و اکنون در کارگاه کوچکش ضمن اشتغالزایی برای ۶ نفر، ماهانه ۹میلیون

ایمان نظری جوان 32ساله خوزستانی است که در مدت کوتاهی موفق شده از یک کارگاه کوچک و سنتی در منزل به یکی از تولیدکنندگان نان بستنی تبدیل شود. وی در حال حاضر برای بیش از شش نفر اشتغال ایجاد کرده است.وی متولد 1366 است و دارای مدرک فوق دیپلم که از سال 1392 به عنوان یک کارگر ساده در یک کارگاه تولید نان بستنی مشغول به فعالیت شد و بعد از گذشت یک سال با خرید دستگاه ساده و سنتی به مبلغ 5.3 میلیون تومان در منزل کار خود را شروع کرد.
بسیج سازندگی در خصوص راز موفقیت این کارآفرین با ایشان گپ وگفتی صورت داده که بخش هایی از آن به صورت خلاصه در زیر آمده است:
این شغل تخصص خاصی را نمی خواهد. من در ابتدا تخصص خاصی را نداشتم. زمانی که به صورت کارگر در کارگاه مشغول به کار بودم درآمد چندانی نداشتم که با راهنمایی یکی از دوستانم و با توکل بر خدا کار خود را شروع کردم.
انجام این کار به صورت سنتی در منزل در ابتدا خوب بود ولی من را راضی نمی کرد. تولید نان بستنی به این شکل بسیار ساده است ولی زحمت زیادی را می طلبد. دو سال به همین منوال سپری شد. در طول این دو سال کارگاهمان پیشرفت خوبی کرد و ما موفق شدیم تعداد دستگاه ها و نفرات را افزایش دهیم ولی با بازاریابی خوبی که انجام داده بودیم تولیدات ما جوابگوی نیاز بازار نبود.
بعد از تحقیق و پرس وجو در خصوص دستگاه های نیمه صنعتی تولید نان بستنی به نوعی برخوردیم که نیاز ما را تأمین می کرد ولی هزینه لازم جهت تهیه آن نداشتیم. پس از مطلع شدن از حمایت های بسیج سازندگی از کارگاه های صنایع تبدیلی به آن ها مراجعه نمودم، پس از موافقت با این طرح، بنده را به بانک جهت گرفتن وام معرفی نمودند و پس از اخذ وام توانستیم دستگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار