۱۰ خودرویی که دنیا را تغییر دادند

شریان سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
بیش از ۱۰۰سال که از ساخته شدن اتومبیل می گذرد، فرصت مناسبی است که از خودرو های برجسته ای که در طی این مدت ساخته شده اند، یادی بکنیم. در این مزلب به توصیف ده مدل از بهترین اتومبیل هایی که دنیا را تغییر داده اند می پردازیم.

به گزارش شریان نیوز ،به نقل از برترین ها اتومبیل، زندگی بر روی کرهٔ زمین را برای همیشه تغییر داده است. تا یکصد سال پیش، حمل و نقل شخصی، متعفن، کثیف، متضمن کنترل حیوانات چموش و پر از صدای شیهه بود، اما امروزه وسایل حمل و نقل سریع، مطمئن هستند و رفاهی به اندازه اتاق نشیمن خانه فراهم می آورند. اتومبیل های جدید همهٔ چیز های خوبی را دربر دارند که تکنولوژی می تواند برای مردم عرضه کند.
بیش از ۱۰۰سال که از ساخته شدن اتومبیل می گذرد، فرصت مناسبی است که از خودرو های برجسته ای که در طی این مدت ساخته شده اند، یادی بکنیم. در اینجا به توصیف ده مدل از بهترین اتومبیل هایی که دنیا را تغییر داده اند می پردازیم.
۱۸۸۶: واگن موتوری بنز
اتومبیل مخترع واحدی نداشت. همانند بسیاری از پیشرفت های تاریخی دیگر. اولین وسایل نقلیهٔ خودرو، ترکیبی از نظر های هوشمندانه و تکنولوژی های در حال شکوفایی بودند که در زمان و مکان مناسب باهم آمیخته شدند.
برای کارل بنز، موتورسازی که رؤیای پیشرفت در سر داشت، زمان مناسب ۲۹ ژانویهٔ ۱۸۸۶ بود؛ روزی که حق امتیاز اختراعی که به سادگی وسیلهٔ نقلیه یا موتور بنزینی نامیده می شد، به نام او صادر گردید. گرچه بنز حتی در آن زمان از جمع کسان دیگر چندان جلوتر نبود، چرا که گوتلیپ دایلمر، در همان سال کالسکهٔ موتوری دیگری ساخته بود.
تاریخ، کالسکهٔ سه چرخه و بدون اسب بنز را به عنوان اولین اتومبیل واقعی به رسمیت شناخته است. این کالسکهٔ موتوری دو جزء اساسی اتومبیل های مدرن را در خود داشت: یک شاسی سبک و موتوری که سوختش بنزین بود. موتور تک سیلندر بنز از چند طرح جدید بهره می گرفت که این طرح ها تا به امروز نیز به کار گرفته می شوند: حرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار