وزیر دفاع گفت: بر اساس تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر قوی شدن، این راهبرد را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می دانیم.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به فرمایشات تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خطبه های اخیر نماز جمعه تهران، گفت: معظم له در فرازهایی از فرمایشات خود با تاکید بر مقوله «قوی ماندن و قوی شدن» آن را رمز عبور از چالش ها و مشکلات دانستند که این نشان از اهمیت قدرت در همه زمینه های ملی به ویژه قدرت نظامی و دفاعی است.
وی افزود: برای قوی شدن باید تمام مولفه های قدرت از جمله قدرت اقتصادی، فرهنگی، علمی، دفاعی و نظامی را فراهم ساخت و در واقع قدرت دفاعی است که توان مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمنان را فراهم کرده و قادر خواهیم بود از منافع ملی دفاع کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی اضافه کرد: قدرت دفاعی، بسترساز قدرت و دفاع اطمینان بخش در همه زمینه هاست و در واقع پیشرفت سایر مولفه های قدرت در نظام اسلامی را به وجود می آورد.
وزیر دفاع تاکید کرد: دشمن تمام کید خود را برای از بین بردن استقلال جمهوری اسلامی ایران به کار برده است و بنابراین اساس، جمهوری اسلامی ایران یا باید از حق استقلال خود بگذرد و یا اینکه برای حفظ استقلال خود در تمامی مولفه های قدرت ساز پیشرفت کند.
وی دفاع راهبردی در همه سطوح را یکی از اولویت های اصلی وزارت دفاع عنوان کرد و افزود: سرمایه انسانی راهبردی و تسلیحات راهبردی دو وجه تکمیل کننده دفاع راهبردی قلمداد می شوند.
وزیر دفاع با اشاره به تاریخ دشمنی آمریکا علیه ملت بزرگ ایران اسلامی خاطرنشان کرد: توطئه های فرهنگی و اقتصادی، ایجاد بحران های اجتماعی، تحریم ها و تروریست سازی در منطقه و در نهایت ترور سردار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار